Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 SDK Preview dostępny w nowej wersj...

Windows 10 SDK Preview dostępny w nowej wersji 17095

Lutowy Patch Tuesday był okazją do wypuszczenia nie tylko solidnych aktualizacji dla Windows 10, Windows 7 i Windows 8.1, ale też dla Windows Server Insider Preview, Project Honolulu Technical Preview i wreszcie dla Windows 10 SDK Preview. Zestaw narzędzi deweloperskich dla twórców aplikacji zyskał wsparcie dla najświeższej wersji Spring Creators Update, a to znaczy, że nowa kompilacja już się zbliża.

Windows 10 SDK Preview

Zestaw Windows 10 SDK - jak przypomina Microsoft - "oferuje najnowsze nagłówki, biblioteki, metadane i narzędzia do tworzenia aplikacji dla systemu Windows 10. W połączeniu z najnowszą wersją programu Visual Studio 2017 zapewnia optymalne środowisko tworzenia aplikacji dla systemu Windows 10.". Jego najświeższa wersja 17095 koresponduje z wydaną przed tygodniem kompilacją 17093 z gałęzi Redstone 4, zastępując wersję 17083 sprzed dwóch tygodni. Zastanawiające jest to, że SDK nie może być wydany w wersji o numerze wyższym niż aktualna wersja Windows, na której będzie pracował, a Microosft zazwyczaj udostępniał SDK Preview w wersjach niższych niż ostatnia dostępna kompilacja Insider Preview. Dlatego spodziewamy się, że nowa kompilacja Windows 10 Insider Preview pojawi się bardzo szybko - może nawet dzisiaj.

Podobnie jak przy większości ostatnich wersjach Microsoft nie odnotował żadnych nowości (na liście zmian podano te już wcześniej wprowadzone), za to opisał jeden znany problem. Może on się pojawić przy próbie zaadresowania urządzenia mobilnego i objawiać się jako błąd DEP0001: Unexpected Error: SmartDeviceException – Class not registered [0x80131500]. By go tymczasowo obejść, należy uruchomić Wiersz polecenia jako administrator i uruchomić REGSVR32 “\Program Files (x86)\Windows Kits\10\bin\10.0.17095.0\x86\SirepClient.dll”. Ponadto do tego wydania SDK nie zostały dołączone Filtdump.exe, JSConstraintDebug.exe, Regwindmd.exe i Topedit.exe.

Windows 10 SDK Preview umożliwia już teraz tworzenie i aktualizowanie oprogramowania przeznaczonego dla niewydanej jeszcze aktualizacji Windows 10 Spring Creators Update. Aktualną wersję SDK można oczywiście pobrać ze strony Windows Insider Preview Downloads.

Aktualizacja: w SDK odnaleziono bezpośrednie nawiązanie do projektu Andromeda.

Krzysztof Sulikowski
14 lutego 2018, 01:52
679
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
14 lutego 2018, 01:52
679
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.