Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Czy warto używać Microsoft Edge?

Czy warto używać Microsoft Edge?

Tytułowe pytanie zadają sobie użytkownicy systemu Windows 10 już od kilku lat. Microsoft promuje Edge bardzo silnie i chce skłonić użytkowników ich systemu, aby nie korzystali z Edge tylko raz - świeżo po instalacji, do pobrania innej ulubionej przeglądarki. Przyznajć trzeba, że sposoby tej promocji nie zawsze były całkowicie fair i Microsoft dostał za to po głowie od użytkowników kilka razy. Oberwało mu się między innymi za agresywne komunikaty "zachęcające" do Edge a nawet samoczynne przełączanie domyślnej przeglądarki po aktualizacji. Można by to śmiało kategoryzować jako przykład nieuczciwej konkurencji.

Microsoft Edge Królem

Teraz Microsoft trochę stonował i postanowił zawalczyć nie marketingiem, lecz realną wartością oferowanego produktu. Kolejna duża aktualizacja, Fall Creators Update, wprowadziła do Edge sporo zmian. Teraz Edge posiada kilka ciekawych rozwiązań niespotykanych domyślnie u konkurencji. Zaliczyć można do nich na przykład czytnik ebooków i PDF. Żegnajcie zewnętrzne czytniki - teraz wystarczy odpalić Edge. Microsoft zdecydowanie znalazł pomysł na swoją przeglądarkę i wprowadza go w życie. Gigant reklamuje Edge jako najszybszą, najbezpieczniejszą i najoszczędniejszą przeglądarkę. Ale jaki naprawdę jest obecnie Microsoft Edge? Czy reklamy mówią prawdę? Postanowiliśmy to sprawdzić i zweryfikować obietnice Microsoftu. Więcej możecie przeczytać w naszym dużym teście przeglądarek, gdzie sprawdziliśmy czy Edge wciąż ma się czego wstydzić, czy może wręcz przeciwnie.

Zapraszamy do lektury:
Microsoft Edge - umarł król, niech żyje książę

Wojciech Błachno
2 lutego 2018, 08:59
1 047
Odsłony
Wojciech Błachno
2 lutego 2018, 08:59
1 047
OdsłonyKomentarze

odpowiedź brzmi nie tak samo jak chrome, chropery i quantum, wszystkie siebie warte, większość ograniczeń mają wspólnych
zakius, 2 lutego 2018, 09:02
przeglądarka ma słuzyc do przeglądania a mniej znaczące funkcje mają być schowane pod ikonką "opcje". ma płynnie przewijać strony i dość dobrze blokować reklamy jak najmniejszym kosztem. tak, IE od wersji 9 to mój ideał.
tek, 2 lutego 2018, 11:48
Używam, nie narzekam, polecam.
Andrzejski, 25 marca 2018, 12:11

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.