Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft Teams z największą jak dotąd aktual...

Microsoft Teams z największą jak dotąd aktualizacją

Microsoft poinformował dziś o aktualizacji programu Teams, nazywając ją "największym pojedynczym wydaniem nowych funkcjonalności od czasu premiery Teams w marcu zeszłego roku". Nowości skupiają się przede wszystkim na pracy z aplikacjami, wliczając w to nowy interfejs Sklepu, możliwość wklejania zawartości z aplikacji do konwersacji, spersonalizowany widok aplikacji i funkcje związane z poleceniami.

Microsoft Teams

Zobaczmy, co dokładnie zmieniło się w najnowszym wydaniu Teams:

  • Dodawanie informacji z aplikacji do konwersacji: od teraz do konwersacji w Teams możemy dodawać zawartość bezpośrednio z aplikacji, bez konieczności tworzenia zrzutów ekranu lub hiperłączy. W ten sam sposób, w jaki dodajemy emoji lub GIF, możemy teraz dodawać treści z aplikacji. Przykładowo, możemy wyszukać konkretne zadanie w Trello, element w Wrike czy prognozę pogody, a następnie umieścić tę zawartość jako interaktywną kartę z informacją we wiadomości.
  • Dostęp do osobistego widoku aplikacji: nowa, spersonalizowana przestrzeń dla aplikacji oferuje łatwy dostęp do tych aplikacji, które są dla nas najważniejsze. W widoku tym możemy zobaczyć elementy, które nas dotyczą, np. zadania w Planner czy requesty w Bitbucket Cloud. Zapewniony jest też dostęp do ostatnio używanych rzeczy, takich jak notesy w OneNote czy wideo w Microsoft Stream. Znajdziemy tu również Who - nową aplikację napędzaną przez Microsoft Graph, która pozwala wyszukiwać ludzi w naszej organizacji na podstawie nazwy lub tematu. Nową przestrzeń osobistą wywołamy, klikając wielokropek (...) w głównej belce menu po lewej stronie.
  • Odkrywanie aplikacji w nowym Sklepie: nowy interfejs wbudowanego w Teams sklepu z aplikacjami pozwala na wygodniejsze wyszukiwanie aplikacji według nazwy, kategorii lub sposobu integracji (np. boty, karty, łączniki). Przypomina to nieco niedawno zaktualizowany Sklep z dodatkami w Outlook 2016.
  • Polecenia tekstowe dla aplikacji: w Microsoft Teams znajduje się na pasku tytułowym rodzaj wiersza poleceń, służący też jako standardowa wyszukiwarka. Możemy w nim wpisywać komendy np. "/goto" i wybierać aplikację. By sprawdzić, którym aplikacjom można wydać polecenia, w polu wiersza wpisujemy "@".
  • Szybkie akcje z poleceniami slash: polecenia z ukośnikiem to najszybszy sposób, by szybko wykonać zadanie w aplikacji lub dotrzeć do wybranego miejsca w Teams. W ten sposób można np. zmienić status, dodać użytkownika do zespołu lub wykonać call do współpracownika. By zobaczyć listę dostępnych poleceń slash, w polu wiersza wpisujemy "/".

Jak twierdzi Microsoft, zmiany w Teams staną się widoczne w najbliższym czasie. W naszym przypadku aktualizacja do polskiej wersji językowej klienta Teams jeszcze nie dotarła.

Krzysztof Sulikowski
29 stycznia 2018, 19:47
1 051
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
29 stycznia 2018, 19:47
1 051
OdsłonyKomentarze

Potwierdzam, także nie mam jeszcze updatu.
hioopi, 29 stycznia 2018, 20:31

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.