Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Ink to Code - wygodniejsze rysowanie szkielet...

Ink to Code - wygodniejsze rysowanie szkieletów aplikacji dla programistów

Deweloperzy często projektują układy interfejsu na papierze, by dopiero później przetłumaczyć je na język kodu. Nie jest to głupie - mówi się, że najlepsze historie zostały spisane na serwetkach. Gdy jednak pod ręką mamy urządzenia dotykowe, papier możemy oszczędzić. Co więcej, idee narysowane na ekranie mogą w czasie rzeczywistym stawać się działającymi wireframe'ami aplikacji. Tak działa nowe narzędzie Ink to Code od Microsoft Garage.

Ink to Code

Microsoft Garage swoją nową aplikację nazywa prototypem do prototypowania. Ink to Code jako projekt został zapoczątkowany w zeszłe wakacje. Główna idea to ułatwienie życia deweloperom. Szkielet aplikacji UWP lub na Androida można w Ink to Code naszkicować, a następnie wyeksportować do Visual Studio. Aplikację wymyślili stażyści Microsoft Garage i nadal pozostaje ona w fazie prototypowej, tym niemniej jej możliwości są już dość zadowalające, o czym przekonacie się oglądając prezentację wideo, opublikowaną - co zaskakujące - na kanale Microsoft Azure.

Ink to Code opiera się na Smart Ink, API dołączonych do platformy UWP, i współpracuje z Visual Studio 2017. "Pierwsza wersja wspiera podstawowe elementy wizualne aplikacji, takie jak etykiety, pola tekstowe, akapity, obrazy i przyciski" - pisze Lainie Huston z Microsoft. "Chociaż Ink to Code nie potrafi urzeczywistnić całościowej wizji aplikacji, to znacząco skraca czas potrzebny na stworzenie jej fundamentów i ich automatyzację". Aplikacja nie odrzuca potrzeby szkicowania - wręcz przeciwnie. Upraszcza ona jednak realizację typowych scenariuszy, w których tworzonych jest 10, 20 czy 30 wersji szkieletu, co w przypadku ołówka i papieru bywa kłopotliwe.

Ink to Code można pobrać ze sklepu Microsoft Store, ale obecnie występują problemy z dostępnością u części użytkowników. Problem ma być niebawem rozwiązany.

Krzysztof Sulikowski
25 stycznia 2018, 20:46
892
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
25 stycznia 2018, 20:46
892
OdsłonyKomentarze

czekam kiedy wreszcie to razem będzie z Windows Workflow Fundation… w pakiecie abym już w ogóle nie musiał kodować w Vvisual Studio bo mnie oczka już ze starości bolą... dla takich leniuchów jako ja powinni dać wreszcie solidne narzędzie abym kompjuterowi pokazał o co mi chodzi i aby on wreszcie sam zajął się kodowaniem … z grubsza jakoś tak no niechby dla Visual Studio już było wpięte bo jakoś chyba tylko inne mają a ja nie mogę jeszcze sobie pobrać ze sklepu ? niechby dopuścili pobranie wszystkiego jako dawniej na dysk lokalny bo mi w ogóle jakoś tak ten VS 2017 do instalacji on-line niezbyt smakuje... dajcież po dawnemu możliwość pobrania jako iso… na netbooka potrzebuję bo mam Windows 7 und VS 2015.3 jedynie; nieeee na PC to mam 21:9 ips monitor und VS 2017 Windows 10 RS4 Windows Insider… of cooooz jednakże lenistwo mnie już zmęczony jestem co prawda to prawda a chciałbym dowolnie sobie konfigurować różne narzędzia co posiadam i w pozycji horyzontalnej jak już usiedzieć nie daję rady toże chciałbym mieć pod ręką popatrzeć pomyśleć zastanowić się wszak w główce musi najpierw jakiś plan powstać a do biurka daleko... czasem metr to dalej niż Australia nawet !
abe, 1 kwietnia 2018, 03:11

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.