Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Ink to Code - wygodniejsze rysowanie szkielet...

Ink to Code - wygodniejsze rysowanie szkieletów aplikacji dla programistów

Deweloperzy często projektują układy interfejsu na papierze, by dopiero później przetłumaczyć je na język kodu. Nie jest to głupie - mówi się, że najlepsze historie zostały spisane na serwetkach. Gdy jednak pod ręką mamy urządzenia dotykowe, papier możemy oszczędzić. Co więcej, idee narysowane na ekranie mogą w czasie rzeczywistym stawać się działającymi wireframe'ami aplikacji. Tak działa nowe narzędzie Ink to Code od Microsoft Garage.

Ink to Code

Microsoft Garage swoją nową aplikację nazywa prototypem do prototypowania. Ink to Code jako projekt został zapoczątkowany w zeszłe wakacje. Główna idea to ułatwienie życia deweloperom. Szkielet aplikacji UWP lub na Androida można w Ink to Code naszkicować, a następnie wyeksportować do Visual Studio. Aplikację wymyślili stażyści Microsoft Garage i nadal pozostaje ona w fazie prototypowej, tym niemniej jej możliwości są już dość zadowalające, o czym przekonacie się oglądając prezentację wideo, opublikowaną - co zaskakujące - na kanale Microsoft Azure.

Ink to Code opiera się na Smart Ink, API dołączonych do platformy UWP, i współpracuje z Visual Studio 2017. "Pierwsza wersja wspiera podstawowe elementy wizualne aplikacji, takie jak etykiety, pola tekstowe, akapity, obrazy i przyciski" - pisze Lainie Huston z Microsoft. "Chociaż Ink to Code nie potrafi urzeczywistnić całościowej wizji aplikacji, to znacząco skraca czas potrzebny na stworzenie jej fundamentów i ich automatyzację". Aplikacja nie odrzuca potrzeby szkicowania - wręcz przeciwnie. Upraszcza ona jednak realizację typowych scenariuszy, w których tworzonych jest 10, 20 czy 30 wersji szkieletu, co w przypadku ołówka i papieru bywa kłopotliwe.

Ink to Code można pobrać ze sklepu Microsoft Store, ale obecnie występują problemy z dostępnością u części użytkowników. Problem ma być niebawem rozwiązany.

Krzysztof Sulikowski
25 stycznia 2018, 20:46
554
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
25 stycznia 2018, 20:46
554
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.