Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Office 365 Education z nową aktualizacją funk...

Office 365 Education z nową aktualizacją funkcjonalną

Microsoft kontynuuje swoją ekspansję w sektorze edukacyjnym. Po wczorajszych zapowiedziach nowych, przystępnych cenowo laptopów dla uczniów przyszedł czas na aktualizację bezpłatnego dla uczniów i nauczycieli Office 365 Education. W pakiecie znalazło się kilkanaście nowych funkcji, a Microsoft poinformował o liczbach aktywnych użytkowników i stworzonych notesów zajęć.

Office 365 Education - Office za darmo dla uczniów i szkół

Zacznijmy od danych liczbowych. Microsoft podał do wiadomości, że w samym tylko bieżącym roku szkolnym utworzono już ponad 15 milionów Notesów zajęć, natomiast Narzędzia edukacyjne (Learning Tools) mają 7 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie. Po tych liczbach czas na nowości funkcjonalne. Większość z nich stanie się dostępna dla użytkowników Office 365 w najbliższych miesiącach, ale Office Insiderzy będą mogli zacząć je testować jeszcze w styczniu. Nowości dzielą się na kilka obszarów.

Narzędzia edukacyjne w Office 365

 • Dyktowanie w Office - funkcja pozwalająca wszystkim uczniom wprowadzać do komputera tekst za pomocą mowy. Funkcja dyktowania będzie dostępna w Word, Word Online, PowerPoint, Outlook Desktop, OneNote dla Windows 10 i OneNote Online. Wspieranych będzie ponad 9 języków.
 • Czytanie na głos - pozwoli usłyszeć zawartość wiadomości z jednoczesnym podświetleniem czytanego przez lektora słowa. Funkcja będzie dostępna w Outlook Desktop dla ponad 30 języków.
 • Czytnik immersyjny - narzędzia umożliwiające czytanie tekstu na głos, dzielenie tekstu na sylaby oraz zwiększanie odstępów między wierszami i literami. Czytnik immersyjny wspiera dodatkowe 10 języków i w tym roku wchodzi na więcej platform, w tym Word dla komputerów Mac, iPhone'a i Androida, Outlook Desktop oraz OneNote dla iPhone'a, iPada i komputerów Mac.

Nowe funkcje dla uczniów i nauczycieli

 • Wsparcie dla prac domowych - dzięki aplikacji Teams na telefony i tablety z systemem iOS lub Android uczniowie otrzymują dostęp do nadchodzących zadań poprzez powiadomienia. Nauczyciele mogą tworzyć nowe zadania, a także sprawdzać i wprowadzać zmiany w istniejących zadaniach. Poprawiono też funkcję wyszukiwania zadań na urządzeniach mobilnych.
 • Tłumaczenie na żądanie - uczniowie i nauczyciele wkrótce będą mogli korzystać z tłumaczeń na język, w którym porozumiewa się ich rozmówca, zarówno w czacie, jak i na kanale zespołu.
 • Analityka prac domowych - nauczyciele mogą śledzić zaangażowanie uczniów w czasie rzeczywistym. Funkcja pozwala szybko zobaczyć, kto obejrzał i zajął się swoją pracą.
 • Kody dostępu - oszczędzająca czas funkcja, pozwalająca po prostu zapraszać uczniów na zajęcia.
 • Ponowne użycie zespołu jako szablonu (Team as a Template) - nauczyciele mogą ponownie użyć istniejącego zespołu jako szablonu do stworzenia nowego zespołu. Pojawia się możliwość wyboru tego, co skopiować - np. kanały, karty, ustawienia zespołu, aplikacje, a nawet użytkownicy.
 • Klasyfikacja dziesiętna - wsparcie dla ocen w systemie dziesiętnym (1-10).

Nowe funkcje OneNote dla nauczycieli

 • Capita SIMS - wsparcie dla systemu informacji szkolnej (School Information Management System), rozpowszechnionego zwłaszcza w Wielkiej Brytanii.
 • Blokowanie stron - nauczyciele będą mogli blokować strony w Notesach zajęć, co porównać można z ustawieniem uczniowi praw tylko do odczytu, np. po wystawieniu oceny i udostępnieniu pracy do wglądu.
 • Interaktywne kalkulatory matematyczne - OneNote otrzymał wsparcie dla interaktywnych kalkulatorów Desmos, popularnych zwłaszcza wśród nauczycieli STEM.
 • Nowe naklejki - nowe, zabawne zestawy naklejek.

Na koniec Microsoft informuje o dalszych integracjach Microsoft Teams z PowerPoint i Microsoft Stream. Oznacza to m.in. możliwość tworzenia multimedialnej i wciągającej (zawierającej adnotacje, animacje i narracje audio/wideo) zawartości w PowerPoint, do której dodawać można quizy oparte na Microsoft Forms, a następnie publikować je na kanale Stream i udostępniać w Teams. Microsoft Stream będzie ponadto wyposażony w funkcję automatycznego tworzenia napisów w wideo, by były dostępne dla wszystkich odbiorców.

Krzysztof Sulikowski
23 stycznia 2018, 02:19
682
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
23 stycznia 2018, 02:19
682
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

 • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
 • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
 • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
 • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
 • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.