Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Obsługa smartfona za pomocą PC stanie się lep...

Obsługa smartfona za pomocą PC stanie się lepsza niż kiedykolwiek

W dzisiejszym świecie niemal każdy korzysta na co dzień z dwóch urządzeń, smartfona oraz komputera. Mimo że łączy je wiele cech, to tak naprawdę nie współpracują one ze sobą harmonijnie - gdy podczas pracy nad ważnym dokumentem za pomocą komputera zmuszeni będziemy do odpisania na ważną wiadomość za pomocą telefonu, najprawdopodobniej wybijemy się po prostu z rytmu i dalsza edycja posuwać się będzie mozolnie. Spowodowane jest to między innymi faktem, że bezpośrednio z obsługi dużego ekranu oraz fizycznej klawiatury przechodzimy na niewielki ekranik oraz klawiaturę dotykową. Rzecz jasna powstały inicjatywy mające uprościć jednoczesną obsługę komórki i komputera, w większości jednak poległy dosyć szybko. Nawet Microsoft zainteresował się swego czasu tą kwestią, umożliwiając skonfigurowanie swojej aplikacji Skype UWP w ten sposób, że wiadomości sms mogły być pisane z poziomu komputera i wysyłane za pośrednictwem smartfona. O wiele więcej możliwości udostępnia jednak Dell Mobile Connect, czyli najnowsza aplikacja jednego z gigantów rynku IT.

Przekazywanie okna aplikacji

Jednym z największych atutów rozwiązania opracowanego przez Dell jest to, że za jego pomocą można nie tylko pisać i odczytywać wiadomości, lecz również nawiązać bądź odebrać połączenie głosowe. Oczywiście wymusza to pozostawienie komórki we względnie niewielkiej odległości od komputera (tryb głośnomówiący), jednak nie powinien to być problem – w dzisiejszych czasach mało kto pozostawia telefon poza zasięgiem ręki. Jedną z bardziej przydatnych funkcji opisywanej aplikacji okazują się powiadomienia typu push – dzięki nim na PC wyświetlone zostaną wszelkie komunikaty, również te dotyczące popularnych komunikatorów. Niektóre programy zewnętrzne mają ponadto wyświetlać się również na ekranie komputera po uruchomieniu ich na smartfonie - nie wiadomo jednak o które do końca chodzi. Do komunikacji pomiędzy urządzeniami aplikacja wykorzystywać ma łączność Wi-fi oraz Bluetooth – oznacza to, że dane pakietowe użytkowników nie będą zużywały się podczas korzystania z Dell Mobile Connect. Co przy tym ciekawe, nowe rozwiązanie obsługiwać ma nie tylko smartfony działające na systemie Android, lecz również te spod znaku nadgryzionego jabłka.

Jak łatwo zauważyć, Dell Mobile Connect ma szansę znacząco wpłynąć na sposób, w jaki obsługujemy tandem w postaci smartfona i komputera. Niestety, rozwiązanie to ma jedną, za to potężną wadę – dostępne będzie początkowo jedynie na trzech najnowszych laptopach Della wyposażonych w Windows 10, zaś jego ukazanie się w formie bardziej otwartej na inne urządzenia nie jest wcale pewne. Rzecz jasna Dell Mobile Connect nie pojawi się na starszych wersjach Windows nigdy, bowiem brakuje w nich niezbędnych do poprawnego działania aplikacji mechanizmów.

Amadeusz Labuda
10 stycznia 2018, 13:26
926
Odsłony
Amadeusz Labuda
10 stycznia 2018, 13:26
926
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.