Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Na konsolę Xbox powrócą tytuły ekskluzywne

Na konsolę Xbox powrócą tytuły ekskluzywne

Już od wielu, wielu lat pomiędzy graczami trwają zażarte dyskusje na temat tego, które urządzenie jest najlepsze do grania. Jedni opowiadają się za komputerami, podczas gdy inni wybierają Xbox bądź PlayStation. O ile za klasycznymi blaszakami przemawiać wydaje się niemal wszystko poza samą ceną, o tyle konsole o dziwo nie ustępują im kroku. Dzieje się tak przede wszystkim z dwóch powodów – lepsza optymalizacja pozwoliła na zmniejszenie ceny całego urządzenia (wykorzystywane są bowiem starsze komponenty), dodatkowo pojawiły się tak zwane tytuły ekskluzywne. Pod sformułowaniem tym kryją się gry, które dostępne są tylko i wyłącznie na jednej platformie. To właśnie one stanowią zresztą główną kartę przetargową Sony w walce z konsolą Microsoftu, której najnowsza generacja jest po prostu (niemal) pozbawiona – w końcu w prawie każdą grę, która ukazała się na Xbox One zagrać możemy również na PC. Na szczęście wygląda na to, że sytuacja ta ulegnie w najbliższym czasie zmianie, bowiem gigant z Redmond zaczął prowadzić już odpowiednie rozmowy.

Sea of Thieves, jedna z gier na których promocję Microsoft wydał ostatnio najwięcej pieniędzy

O całej sytuacji zrobiło się głośno po wypowiedzi jednego z deweloperów, pochodzącego ze studia Flashbulb Games. Wynika z niej, że Microsoft aktualnie prowadzi negocjację ze studiami tworzącymi gry, celem nawiązania współpracy przy tworzeniu tytułów ekskluzywnych na konsolę Xbox, zarówno tych o mniejszym, jak i większym budżecie. Jest to dla giganta z Redmond ważne zwłaszcza z powodu opóźnień w produkcji zapowiedzianych już wcześniej gier, takich jak chociażby Crackdown 3 czy Fable Legends. Warto przy okazji wspomnieć, że negocjacje te dotyczyły nie tylko produkcji w pełni ekskluzywnych, lecz również tych, w przypadku których ograniczenie do jednej konsoli ma być tylko czasowe.

Jeżeli wspomniane negocjacje przebiegną pomyślnie, konsola Xbox w końcu przyciągnie do siebie również graczy komputerowych, dysponujących już potężnymi maszynami – w końcu tytuły ekskluzywne to jedyne co zainteresować może ich w konsolach. Ponadto, powinno to zakończyć hegemonię PlayStation, które właśnie za pomocą unikalnych gier nadrabia obecnie braki technologiczne. Nie wiadomo oczywiście jak wiele tytułów ekskluzywnych planuje na ten rok Microsoft, jednak ich zapowiedzi poznamy najpóźniej podczas tegorocznych targów E3.

Amadeusz Labuda
8 stycznia 2018, 09:25
1 840
Odsłony
Amadeusz Labuda
8 stycznia 2018, 09:25
1 840
OdsłonyKomentarze

Oby powróciły rasowe "Only on Xbox" bo wydawanie gier na Xbox & Win 10 PC mija się z celem. A fanboje tylko krzyczą "Xbox has no games" :) 
zbiku, 9 stycznia 2018, 15:20

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.