Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Last Pass i obsługa ForceTouch w Microsoft Ed...

Last Pass i obsługa ForceTouch w Microsoft Edge na iOS

Microsoft Edge ma ambicje na bycie najpopularniejszą przeglądarką na wszystkich platformach. Wersja desktopowa dzielnie walczy z hegemonami rynku w postaci Chrome i Firefox. Natomiast na mobilnych systemach Google i Apple ciężko póki jednoznacznie stwierdzić sukces lub porażkę, bowiem od premiery minęło jeszcze zbyt mało czasu. Jednak prognozy są bardzo optymistyczne a przeglądarka cieszy się dużą popularnością. Microsoft stara się ulepszać swoją flagową przeglądarkę i często wypuszcza aktualizacje, w przypadku iOS ostatnia z nich dodała wsparcie dla ekranu iPhone X.

Microsoft Edge iOS LastPass

Jakiś czas temu informowaliśmy o dodaniu do Microsoft Edge na system Android obsługi menadżera haseł LastPass. Ta niezwykle przydatna usługa pozwala na zapanowanie nad chaosem spowodowanym nadmiarem koniecznych do zapamiętania haseł dostępowych. Wtyczka dla Edge pozwala na szybkie dodawanie nowych kont do bazy haseł oraz szybkie uzupełnianie pól logowania. Jedyne o czym musimy zawsze pamiętać to w zasadzie jedno hasło głowne - "master password". Usługa LastPass jest bardzo popularna na praktycznie każdej platformie, więc dodawanie jej wsparcia do kolejnych systemów i przeglądarek jest wręcz oczywistym krokiem. Z tego też powodu Microsoft pilnuje aby ta popularna usługa była wspierana przez Edge na każdej z platform. Dziś do wersji na Androida i PC dołącza obsługa LastPass dla iOS.

Od teraz, korzystając z przeglądarki Edge na iOS, możemy cieszyć się dobrodziejstwem LastPass. Ale nie tylko, bowiem aplikacja ta ma też kilka równie popularnych alternatyw, takich jak 1Password. Ta aplikacja również otrzymała wsparcie dla Microsoft Edge na iOS. To jednak nie wszystko - nowy update uwzględnił również wykorzystanie ForceTouch - naciskając mocniej ikonkę Edge, wywołamy skróty pozwalające na szybkie przejście do nowej karty, okna inPrivate, wyszukiwania głosowego oraz skanera kodów QR. Aplikacja jest na razie w fazie TestFlight, w wersji stabilnej powinna pojawić się zaraz po pomyślnych testach.

Wojciech Błachno
29 grudnia 2017, 11:57
801
Odsłony
Wojciech Błachno
29 grudnia 2017, 11:57
801
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.