Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Fall Creators Update już na ponad połowie pec...

Fall Creators Update już na ponad połowie pecetów z Windows 10

Kolejny miesiąc, kolejne wglądy - AdDuplex opublikował comiesięczną porcję statystyk dotyczących użytkowania Windows 10 z uwzględnieniem podziałów na wersje i regiony. Najważniejszą informacją jest oczywiście ta, że aktualizację Fall Creators Update zainstalowała już ponad połowa użytkowników Dziesiątki. Sprawdzimy też, jak na tle średniej wypada Polska, oraz spojrzymy na najpopularniejsze marki PC na poszczególnych rynkach światowych.

Windows 10 Fall Creators Update

Zaczynamy od udziału Fall Creators Update pośród wszystkich wersji Windows 10. W blisko dwa miesiące od wydania aktualizacja zdołała dotrzeć na 53,6% komputerów napędzanych przez Dziesiątkę. Jego udział rośnie szybciej niż miało to miejsce u jego poprzednika, Creators Update (obecnie 33,7% udziału), ale nie tak szybko, jak w Anniversary Update (obecnie 10,5% udziału). Dwa pierwsze wydania systemu charakteryzują się udziałem marginalnym (w sumie 1,8%), zaś Insiderzy testujący obecnie Redstone 4 to tylko 0,4% tortu. Zobaczmy teraz, jak to wygląda na świecie.

Windows 10 Fall Creators Update

Jeśli chodzi o aktualizowanie Dziesiątki, Polska jest nieco poniżej globalnej średniej. Fall Creators Update dotarł u nas na 51,3% badanych komputerów, co jest wynikiem o 2,3 pkt proc. niższym. Najbardziej aktualne są Dania (68,1%), Finlandia (67,4%), Islandia (63,2%), Niemcy (62,9%), i Litwa (62,8%). Co ciekawe, średnia w samych Stanach Zjednoczonych nie jest zbyt wysoka i wynosi 56,9%. Teraz czas na ostatni wgląd od AdDuplex, przedstawiający najpopularniejszych producentów PC na poszczególnych rynkach.

Windows 10 Fall Creators Update

Tylko 3 marki znalazły się we wszystkich pierwszych piątkach - to HP, Lenovo i Asus. Urządzenia opatrzone logo tego pierwszego spotkamy najczęściej na wszystkich badanych rynkach z wyjątkiem Rosji, gdzie dominuje Lenovo. Na rynkach USA i Indyjskim drugie miejsce należy do Dell, jednak w Rosji nie znalazł się nawet w pierwszej piątce - tu ostatnie miejsce należy do MSI.

Raport przygotowany przez AdDuplex dotyczy interwału dobowego z dnia 20 grudnia tego roku. Dane zebrano z blisko 5000 aplikacji ze Sklepu Microsoft działających z AdDuplex SDK v.2 (lub wyższym).

Krzysztof Sulikowski
28 grudnia 2017, 19:03
936
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
28 grudnia 2017, 19:03
936
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.