Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Testowa wersja narzędzia Insights jest już do...

Testowa wersja narzędzia Insights jest już dostępna

Coraz więcej produktów Microsoftu korzysta ostatnimi czasy z mechanizmów napędzanych sztuczną inteligencją, co znacząco wpływa na ich użyteczność – dzięki temu nie tylko wykonują swoje zadanie sprawniej, lecz również zyskują zupełnie nowe możliwości. Oczywiście nie sposób nie zauważyć przy tym, że część z programów stworzonych przez giganta zyska na tym o wiele więcej niż pozostałe – w Wordzie zastosowanie SI nie będzie raczej zbytnio przydatne, jednakże w przypadku Excela jest już zupełnie inaczej. Nic zresztą dziwnego, w końcu analiza tekstu pod kątem błędów wydaje się o wiele prostsza, niż ekstrakcja ściśle określonych danych z olbrzymich arkuszy kalkulacyjnych, często z uwzględnieniem sprecyzowanych, ścisłych kryteriów. Niedawno Microsoft ogłosił, że do Excela trafi w najbliższym czasie jedno z rozwiązań bazujących na SI – mowa tu o narzędziu Insights, służącym do ułatwienia przeglądania i analizy danych zawartych w naszych dokumentach. Jak się okazuje, jest ono dostępne w swojej wersji podglądowej już teraz!

Insights w praktyce

Narzędzie Insights zostało wprowadzone do programu Excel w dniu wczorajszym, wraz z aktualizacją o numerze 1801 (build 8911.2016). Oczywiście kompilacja ta skierowana była do użytkowników testowych wersji pakietu Office 365, wobec czego dostęp do nowego narzędzia mają jak na razie jedynie testerzy – warto jednak już teraz śledzić rozwój tego obiecującego rozwiązania. W założeniach ma ono znacznie uporządkować dane wynikowe naszych arkuszy, dzięki czemu staną się one dużo łatwiejsze do przyswojenia i zrozumienia (chociażby poprzez przedstawienie ich w formie diagramów kołowych czy też dokładnych wykresów. Oczywiście w celu uzyskania jak najlepszych efektów warto zadbać o przejrzystość danych wejściowych (czyli wartości kolumn), jednak nie jest to absolutnie niezbędne.

Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie Insights zawita do stabilnej wersji Excela – wydaje się jednak, że Microsoft postara się aby miało to miejsce jak najszybciej, w końcu zainteresowanie nowym narzędziem jest ogromne. Oczywiście pozostało w nim jeszcze wiele do usprawnienia, jednak już teraz może okazać się nieocenioną pomocą przy tworzeniu raportów, chociażby finansowych.

Amadeusz Labuda
22 grudnia 2017, 12:42
1 054
Odsłony
Amadeusz Labuda
22 grudnia 2017, 12:42
1 054
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.