Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Netflix na Windows 10 wreszcie ze wsparciem H...

Netflix na Windows 10 wreszcie ze wsparciem HDR

Miłośnicy platformy streamingowej Netflix, używający systemu Windows 10, na pewno ucieszą się na wieść, że będą mogli korzystać od teraz z trybu HDR. Opcja ta dołączyła do ogłoszonego rok temu wsparcia dla rozdzielczości 4K. Niestety, podobnie jak w przypadku 4K, wymagane jest posiadanie co najmniej procesora Intel Core 7-generacji. Konieczne jest również posiadanie Windows 10 w wersji Fall Creators Update. Nie wiadomo jeszcze, co ze wsparciem dla procesorów AMD oraz Qualcomma (biorąc pod uwagę zaprezentowane już Always Connected PC z procesorami Snapdragon). Obraz HDR jest dostępny przez aplikację UWP oraz wersję przeglądarkową ograniczoną jednak tylko do przeglądarki Edge.

Netflix na Windows 10

Jeśli chodzi o bibliotekę tytułów dostępnych w 4K i HDR to jest ona w zasadzie ograniczona do tytułów produkcji Netflixa, takich jak serial Stranger Things 2 czy film Bright, który premierę będzie mieć w dniu jutrzejszym. Zgodnie z zapewnieniami firmy – dostępne jest aktualnie ponad 200 godzin materiału w HDR.

HDR i 4K są dostępne od dłuższego czasu na konsoli Xbox One, więc jako aplikacja UWP powinna teoretycznie obsługiwać te same standardy na obu platformach. Taka różnica może być podyktowana chęcią walki z piractwem, które ma o wiele więcej swobody na systemie Windows 10 w wersji PC niż na wersji konsolowej. Aplikację Netflix na Windows 10 można pobrać wprost ze sklepu Microsoft Store.

Wojciech Błachno
21 grudnia 2017, 14:20
1 035
Odsłony
Wojciech Błachno
21 grudnia 2017, 14:20
1 035
OdsłonyKomentarze

jakość hdr różni sie lepszymi kolorami od standardowej jakości ale jakość hdr wymaga słabego procesora nie koniecznie intel core 7 tylko słabej karty graficznej zintegrowanej z procesorem intel core 7, wymagania zwiększą sie jak zrobią jakość hdr wersja druga
prezes, 27 marca 2018, 14:31
Nie do końca tak to wygląda - HDR nie wpływa na same kolory, tylko na pokrycie ich przez odpowiednie cieniowanie. Zależnie od wersji wymaga to sporej mocy obliczeniowej, której słabsze komputery po prostu nie posiadają. Mało tego, HDR obecnie dostępny jest już w wersji co najmniej 10+, przy czym prace nad rozwojem tej technologii ciągle trwają.
Amadeusz Labuda, 27 marca 2018, 14:36
zgadzam sie z pokryciem kolorów odpowiednim cieniowaniem ale używam monitora obsługującego jakość hdr, starą karte graficzną podłączyłem z monitorem kablem hdmi 1.4 włączyłem film testowy 4k hdr film nie zacinał sie i był jakościowo bardzo dobry, próbowałem podłączyć kablem dvi-d ale hdr nie był obsługiwany, używam procesora athlon2 x4 czterordzeniowy i oglądam filmy w jakości hdr, dopiero wersja 10+ potrzebuje lepszego monitora
prezes, 27 marca 2018, 17:21

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.