Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft ogłasza drugą edycje dorocznych Win...

Microsoft ogłasza drugą edycje dorocznych Windows Developer Awards

W tym roku konferencji Microsoft Build po raz pierwszy towarzyszył konkurs deweloperski pod szyldem Windows Developer Awards. Wyróżnienia przyznano w sumie w pięciu kategoriach - dla twórców najlepszej aplikacji, gry, rozwiązania z zakresu Mixed Reality, IoT, oraz w w kategorii specjalnej. Tym razem kategorie będą się nieco różniły. Na czym polega konkurs i kogo dokładnie można w nim nominować? O tym poniżej.

W odróżnieniu od edycji zeszłorocznej, w której deweloperzy wyłonili czterech laureatów (nagrodę specjalną przyznawał z kolei Microsoft), Windows Developer Awards 2018 wystartują z sześcioma kategoriami, z czego tylko pierwsze trzy i ostatnia pokrywają się z edycją zeszłoroczną.

Windows Developer Awards 2018

Windows Developer Awards 2018 zostaną przyznane w następujących kategoriach:

 • Application Creator of the Year - wyróżnienie zostanie przyznane twórcy aplikacji, która najlepiej wykorzystuje ostatnie API i możliwości w Windows 10, takie jak Fluent Design System, Ink, Hello i Microsoft Graph. Ponadto aplikacja musi być opublikowana w Sklepie Microsoft, zbudowana w oparciu o SDK 15063 lub nowszy i w kreatywny sposób wykorzystywać możliwości, jakie dają Ink, Dial, Microsoft Graph, MyPeople, Dynamiczne kafelki/Powiadomienia etc.
 • Game Creator of the Year - wyróżnienie trafi do dewelopera Windows publikującego innowacyjną, wciągającą i angażującą grę w Sklepie. Gra musi być opublikowana w Sklepie Microsoft, zbudowana w oparciu o SDK 15063 lub nowszy i korzystać z możliwości ID@Xbox lub Xbox Live Creators Program.
 • Reality Mixer of the Year - nagroda za aplikację demonstrującą unikalne doświadczenia rzeczywistości rozszerzonej. Aplikacja musi być opublikowana w Sklepie Microsoft, zbudowana w oparciu o SDK 15063 lub nowszy i korzystać z doświadczeń 3D rzeczywistości mieszanej.
 • Design Innovator of the Year - zwycięzca tej nowej kategorii to twórca świetnie zaprojektowanej i opublikowanej aplikacji lub gry korzystającej z zasad Fluent Design System, by tworzyć wyróżniającą się, interaktywną estetykę. Aplikacja lub gra musi być opublikowana w Sklepie Microsoft, zbudowana w oparciu o SDK 15063 lub nowszy i kreatywnie wykorzystywać Fluent Design System.
 • Commercial Innovator of the Year - kolejna nowa kategoria, w której nagroda przyznana będzie posiadaczowi talentu deweloperskiego, który stworzył niesamowite aplikacje komercyjne. Jedynym odnotowanym przez Microsoft wymaganiem jest wykorzystanie SDK 15063 lub nowszego.
 • Ninja Cat of the Year - jest to kategoria specjalna, której laureata wyłoni nie społeczność deweloperów, a Microsoft. Nagroda ta jest ukłonem w stronę dewelopera doświadczenia, które zespół Windows uzna za wartościowy wkład dla społeczności, stanowiący pewną ewolucję w programowaniu, i urzeczywistniający kluczowe wartości Microsoftu.

Windows Developer Awards to - jak twierdzi Microsoft - "Wasza szansa, by wyłonić deweloperów ze społeczności Windows, których prace wyróżniały się w ciągu ostatniego roku". Nominacje zostaną otwarte 8 marca. Wyniki zostaną ogłoszone najprawdopodobniej na konferencji Microsoft Build 2018, która odbędzie się kilka miesięcy później. Głosować można będzie na stronie Windows Dev Center.

Krzysztof Sulikowski
20 grudnia 2017, 19:11
1 042
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
20 grudnia 2017, 19:11
1 042
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

 • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
 • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
 • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
 • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
 • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.