Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Samsung i Xiaomi również pracują nad Always C...

Samsung i Xiaomi również pracują nad Always Connected PCs

W tym miesiącu pojawiły się zapowiedzi pierwszych Always Connected PCs, a nowa kategoria urządzeń została dość dobrze opisana. Do tej pory jednak zaprezentowano tylko dwa urządzenia - HP Envy x2 oraz Asus NovaGo - oba wyposażone w układ Snapdragon 835 i desktopową wersję Windows 10. O tym, że "zawsze połączonych" pecetów będzie więcej, świadczą chociażby zapowiedzi związane z nowo powstałym Snapdragonem 845. Tymczasem do gry włącza się dwóch kolejnych zawodników, skądinąd liderów w sprzęcie mobilnym.

Always Connected PCs

Jak wynika z dzisiejszego raportu portalu Fudzilla, do grona partnerów sprzętowych Windows 10 na ARM dołączą znani producenci smartfonów - Xiaomi i Samsung. Ten pierwszy zaczął tworzyć własne laptopy w zeszłym roku i dotąd skupiał się na cienkich i lekkich maszynach z procesorami Intela. Odkąd jednak pojawiła się specyfikacja Windows 10 dla układów Snapdragon, Xiaomi zaczął prace nad własnym dizajnem. Nie jest jeszcze jasne, z jakiego typu urządzeniem będziemy mieć do czynienia (Always Connected PC może być laptopem, tabletem lub hybrydą), jedankże liczymy na coś, co charakteryzować się będzie dobrym stosunkiem jakości do ceny. Z tego bowiem słyną telefony chińskiego giganta, które pod względem sprzedaży niejednokrotnie przebijały np. produkty Apple'a.

Xiaomi stawia coraz śmielsze kroki w Europie, ale w Chinach uchodzi za producenta topowego, co bez wątpienia pozwoli mu przebić się ze swoim "zawsze połączonym" komputerem. Samsung z kolei o reputację na naszym kontynencie nie musi już walczyć, tym niemniej o jego planach względem nowej platformy wiadomo jeszcze mniej. Raport mówi tylko, że zapowiedzi powinniśmy się spodziewać w przyszłym roku, a to może oznaczać, że koreański producent celuje już w drugą generację Always Connected PCs, wyposażoną w Snapdragona 845.

O nowej kategorii pełnoprawnych PC działających w architekturze dostępnej wcześniej tylko dla smartfonów pisaliśmy już sporo, ale nie zaszkodzi na koniec przytoczyć wypowiedzi z pierwszej ręki. Tak o Always Connected PCs mówił Terry Myerson na minionym Qualcomm Technology Summit: "Przez ostatnie kilka miesięcy używałem Always Connected PC działającego na platformie Qualcomm Snapdragon. W ostatnim tygodniu obejrzałem film Moana z córką, pracowałem w PowerPoint, codziennie przeglądałem Internet, sprawdzałem budżet w Excelu, odbierałem maile, czekając na syna, gdy wracał z treningu, nanosiłem adnotację w paru PDF-ach z [Windows] Ink, a w samolocie grałem w parę gier - wszystko to bez wkładania wtyczki do gniazdka przez cały tydzień".

Krzysztof Sulikowski
15 grudnia 2017, 19:49
1 033
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
15 grudnia 2017, 19:49
1 033
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.