Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Youtube 4K wreszcie oficjalnie dostępny na Xb...

Youtube 4K wreszcie oficjalnie dostępny na Xbox One

Xbox One X, jako obecnie najpotężniejsza konsola na rynku, pozwala na płynne oglądanie wideo w 4K. Zresztą już starszy i słabszy brat urządzenia, Xbox One S, wyposażony w HDMI 2.0, wspierał taką rozdzielczość z szerokim zakresem dynamiki obrazu. Od premiery Xbox One S minęło ponad półtora roku, a w międzyczasie doczekaliśmy się premiery One X – konsoli wręcz stworzonej do obsługi wysokich rozdzielczości. Jednak bezpośrednio po jej premierze w dalszym ciągu nie można było cieszyć się filmami wysokiej rozdzielczości z każdego źródła. W pełni mogliśmy tego doświadczyć w zasadzie tylko za pośrednictwem filmów na nośniku Blue-Ray. Pod tym względem najmocniej chyba kulał gigant internetowego wideo – Youtube. Chcąc oglądać filmy w 4K, byliśmy zmuszeni korzystać z nieoficjalnego klienta myTube, o czym na CentrumXP informowano jakiś czas temu. Najpierw wersji beta, a chwilę potem już w wersji stabilnej, myTube pozwalał na odtwarzanie filmów w 2160p, czego brakowało w oficjalnej aplikacji.

Xbox One X 4K

Ten dzień wreszcie nadszedł - doczekaliśmy się (za!) długo wyczekiwanej aktualizacji. Nowa wersja oficjalnej aplikacji Youtube obsługuje 4k w 60 klatkach na sekundę, niestety na razie bez HDR, w odróżnieniu od, przykładowo, Netflixa. Co ciekawe, wersja Youtube na Playstation 4 również nie obsługuje tak powszechnego już HDR. Pomimo tego istotnego braku, który jest zadziwiający, aktualizacja z pewnością ucieszy posiadaczy najnowszych konsol Microsoftu podłączonych do telewizorów i monitorów 4K.

Uaktualnienie zaczęło pojawiać się na konsolach użytkowników, jednak nie u każdego będzie dostępna w tym samym czasie. Trzeba się uzbroić w cierpliwość, bowiem proces wdrażania aktualizacji może chwilę potrwać.

Wojciech Błachno
12 grudnia 2017, 10:52
685
Odsłony
Wojciech Błachno
12 grudnia 2017, 10:52
685
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.