Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft z serią zapowiedzi dla społeczności...

Microsoft z serią zapowiedzi dla społeczności Kubernetes

Kubernetes to - jak mówią sami jego autorzy - oprogramowanie do automatyzacji instalacji, skalowania i zarządzania aplikacji skonteneryzowanych. Dla ułatwienia zarządzania aplikacjami Kubernetes grupuje kontenery, na których pracują instancje komponentów aplikacji w jednostki logiczne. Kubernetes od trzech lat działa na licencji open-source i przyciąga rosnącą społeczność deweloperów. Swój udział w rozwoju platformy ma też Microsoft, który na wczorajszym KubeCon w Austin dokonał kilku zapowiedzi łączących Azure z Kubernetes.

Pierwsza zapowiedź odnosi się do nowej wersji konektora Kubernetes o nazwie Virtual Kubelet, którego można używać do zaadresowania instancji Azure Container lub innych środowisk uruchomieniowych. Posiada on "podłączalną" architekturę, która wykorzystuje istniejące bloki budulcowe (primitives) Kubernetes, umożliwiając innym łatwą rozbudowę na tej podstawie. Kolejna informacja dotyczy tego, że Microsoft otwiera kod źródłowy Open Service Broker for Azure (OSBA), zbudowanego przy użyciu API Open Service Broker, który pozwala klientom łatwo łączyć kontenery z usługami Azure. Microsoft wypuszcza ponadto wersję alpha Command Line Interface (CLI) dla katalogu usług Kubernetes, który pomoże administratorom klastrów i deweloperom aplikacji pozyskiwać i korzystać z usług udostępnianych w Kubernetes Service Catalog.

Kubernetes w Microsoft Azure

Microsoft poinformował dziś też o projekcie o nazwie Kashti. Jest to pulpit nawigacyjny i narzędzie do wizualizacji dla pipeline'ów Brigade, który pozwoli deweloperom zarządzać i wizualizować zdarzenia (events) i projekty Brigade za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Projekt ten został zbudowany jako usługa Kubernetes i jest instalowany poprzez Helm. "Brigade pomaga programistom i menedżerom operacyjnym w szybkim wykonywaniu ich zadań dzięki wspólnym oskryptowaniu wielu zadań i wykonywaniu ich w kontenerach. [Brigade] posiada wiele aplikacji, w tym natywną dla Kubernetes CI/CD, ETL, środowiska batch i nie tylko. Kashti rozszerza Brigade o UI pulpitu kontrolnego, zbudowanego jako usługa Kubernetes i instalowanego poprzez Helm" - wyjaśnia Gabe Monroy z Microsoft Azure.

Rozwijanie narzędzi Azure będących w symbiozie z Kubernetes ma na celu - jak twierdzi Microsoft - maksymalne ułatwienie korzystania z kontenerów, by modernizować istniejące aplikacje i zarządzać nowymi, idąc do przodu z cyfrową transformacją. Firma dodaje również, że "W ciągu ostatnich paru lat popularność kontenerów aplikacji znacznie wzrosła, a usługa Kubernetes stała się ulubionym systemem aranżacji kontenerów. Upraszcza ona wdrażanie, skalowanie i działanie kontenerów aplikacji i ma duże wsparcie licznej społeczności użytkowników. Firma Microsoft bierze znaczący udział w projektach usługi Kubernetes typu open source, pomagając kształtować przyszłość tej technologii i zapewniając jej sprawne działanie na platformie Azure. Ponadto jeśli używasz usługi Kubernetes na platformie Azure, firma Microsoft pomaga Ci osiągnąć sukces".

Krzysztof Sulikowski
7 grudnia 2017, 00:26
765
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
7 grudnia 2017, 00:26
765
Odsłony



Komentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.