Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Azure jako pierwsza chmura ze wsparciem dla p...

Azure jako pierwsza chmura ze wsparciem dla procesorów AMD EPYC

AMD dołącza do rodziny Azure Compute. Microsoft stał się pierwszym dostawcą usług w chmurze, który dodał wsparcie dla procesorów z linii AMD EPYC. Będą one napędzać nową generację zoptymalizowanych pod kątem przechowywania danych maszyn wirtualnych Lv2-Series. Seria ta została zaprojektowana dla klientów pracujących w wymagających środowiskach, takich jak MongoDB, Cassandra, Redis czy Cloudera, które intenstywnie pracują z danymi i wymagają wydajnej obsługi I/O.

Linia procesorów EPYC występuje w kilku wariantach single-socket lub dual-socket. VM z serii Lv2 będą korzystać z procesorów AMD EPYC™7551 (nie mylić z single-socketowym 7551P) z taktowaniem 2,0 lub 2,2 GHz na rdzeń i maksymalną częstotliwością turbo rzędu 3,0 GHz. AMD EPYC™7551 oferuje 32 rdzenie i obsługę 64 wątków, wspiera 8-kanałowy RAM DDR4-2666, 128 linii PCI Express i TDP rzędu 180 W. Maszyny wirtualne będą dostępne w kilku wariantach rozmiarowych, maksymalnie do 64 vCPU i 15 TB lokalnych zasobów dyskowych.

AMD EPYC w Azure Lv2-Series

Warto mieć na uwadze, że poszczególne serie maszyn wirtualnych w Azure zoptymalizowane są pod kątem różnych zastosowań. EPYC zostanie wprowadzony do L-series. Obecnie wspiera ona procesory Intel Xeon E5 v3 (Haswell-based, 22nm) do 32 rdzeni wirtualnych. Jest to typowy procesor w większości serii VM w Azure. Wyjątek stanowi D-series do "ogólnych zastosowań", gdzie oferowane są procesory Xeon E5 v4 (Broadwell). Zdaniem AMD linia EPYC oferuje o ponad 33% lepszą obsługę sieci w porównaniu do istniejących rozwiązań dwu-socketowych, zaś w maszynach wirtualnych Lv2-Series umożliwia bezpośredni dostęp do 4 TB pamięci i przyspieszoną łączność sieciową.

VM-y z Azure Lv2-series są obecnie dostępne dla wybranych regionów w wydaniu preview. Cennik i spodziewany czas ogólnej dostępności (GA) nie zostały jeszcze ujawnione.

Krzysztof Sulikowski
5 grudnia 2017, 22:10
788
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
5 grudnia 2017, 22:10
788
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.