Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Fall Creators Update: Odkładanie aktualizacji...

Fall Creators Update: Odkładanie aktualizacji blokuje poprawki zabezpieczeń

Fall Creators Update wprowadził wiele nowych ciekawych funkcji, a wiele istniejących usprawnił. Jednak jak to bywa, w następstwie poprawionych błędów czasem pojawiają się kolejne. Jedne bywają krytyczne, inne tylko symboliczne. Stałe aktualizacje systemu pozwalają uniknąć nieprzyjemności i zapewnić sprawne działanie systemu. W jesiennej aktualizacji użytkownicy otrzymali możliwość odkładania instalacji aktualizacji maksymalnie o rok. Pomijając kwestię zasadności takiego podejścia, opcja ta była bardzo użyteczna dla administratorów, a nawet dla zwykłych użytkowników.

Mixer Create iOS

Ostatnio pojawiły się niepokojące relacje użytkowników, że opcja ta blokuje poprawki zabezpieczeń, jeśli odłoży się aktualizację, korzystając z narzędzia Edytor lokalnych zasad grupy. Przechodzimy do lokalizacji:

Zasady Komputer lokalny – Konfiguracja komputera – Szablony administracyjne – Składniki systemu Windows – Usługa Windows Update – Windows Update dla firm

Następnie w polu Wybierz, kiedy chcesz otrzymywać kompilacje w wersji Preview i aktualizacje funkcji konfigurujemy liczbę dni (w zakresie – 365), o jaką chcemy odłożyć aktualizację. Tutaj właśnie tkwi problem, bowiem wybierając cokolwiek poza liczbą 0, pozbawiamy się również aktualizacji zabezpieczeń.

Co bardziej niepokojące, podobny problem zaobserwowali użytkownicy odkładający aktualizacje wprost w Ustawieniach systemu. Aktualizacje zabezpieczeń są bardzo ważne i powinny być wykonywane regularnie. Jako że jest to dosyć poważny problem związany z bezpieczeństwem systemu, Microsoft z pewnością rozpoczął pracę nad łatką niezwłocznie po otrzymaniu raportów od użytkowników.

Wojciech Błachno
4 grudnia 2017, 15:29
1 184
Odsłony
Wojciech Błachno
4 grudnia 2017, 15:29
1 184
OdsłonyKomentarze

Napiszcie też proszę o dzisiejszym błędzie w Windows update w Windows 7. Wczoraj wygasła ważność pliku odpowiedzialnego za aktualizację i Microsoft zapomniał o tym...
Jerzy, 4 grudnia 2017, 18:59

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.