Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft opatentował design Surface Studio

Microsoft opatentował design Surface Studio

Jak wiadomo, wielkie korporacje branży komputerowej stale rywalizują tworząc coraz to lepsze (i zwykle droższe) urządzenia. Co przy tym istotne, dotyczy to nie tylko samej specyfikacji sprzętowej, lecz również kwestii designu – po prostu maszyny wyglądające lepiej i wpasowujące się w panujące trendy sprzedają się znacznie lepiej od pozostałych. Doprowadziło to w pewnym momencie do kuriozalnej sytuacji, którą oglądać możemy obecnie. Wystarczy zerknąć na oferty PC stworzonych do gry – 95% z nich występuje w barwach czerni i czerwieni, czerni i zieleni, bądź czerni i RGB (wielokolorowego podświetlenia).

Widać to zwłaszcza w większych marketach sprzedających elektronikę, bowiem wchodząc na ich działy komputerowe można odnieść wrażenie, że półki zapełnione jednym zaledwie urządzeniem, dostępnym po prostu w kilku podobnych wariantach. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku sprzętu premium, często utożsamianego z sektorem biznesowym, gdzie rywalizują głównie Microsoft i Apple. Jako że firmy te niejednokrotnie podpatrywały swoje rozwiązania i adaptowały je do swoich celów, Microsoft postanowił ostatnio zadbać o bezpieczeństwo konceptu swojego Surface Studio – w efekcie stał się właścicielem patentu opisującego jego design.

Diagram dotyczący urządzeń Surface

Patentowanie designu jest stosunkowo nowym zjawiskiem, jednak nie można odmówić mu zasadności, zwłaszcza w przypadku Surface Studio. Komputer ten wyróżnia na tle konkurencji właśnie jego budowa i wzornictwo, nie zaś surowe parametry techniczne. Mało tego, kosztuje on sporo, oferując relatywnie niewielką moc obliczeniową, wobec czego pojawienie się podobnego urządzenia o lepszym stosunku mocy do ceny po prostu pogrzebałoby sprzedaż Surface Studio. Tak czy inaczej, Microsoft właśnie otrzymał odpowiedni patent, dzięki czemu nie musimy obawiać się wysypu podróbek AiO stworzonego przez giganta z Redmond.

Trudno określić, czy w jakikolwiek sposób wpłynie to na obecną sprzedaż Surface Studio, która bądźmy szczerzy, jest wyjątkowo niska. Tłumaczy to co prawda wysoka cena oraz sama specyfika urządzenia, jednakże w dniu premiery oczekiwano zapewne większego zainteresowania nowym produktem…

Amadeusz Labuda
30 listopada 2017, 11:59
1 184
Odsłony
Amadeusz Labuda
30 listopada 2017, 11:59
1 184
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.