Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Nowa usługa lokalizacyjna trafi do Azure

Nowa usługa lokalizacyjna trafi do Azure

Jak doskonale wiadomo, w interesie każdej firmy jest monitorowanie na bieżąco należących do nich aktywów. Obejmuje to oczywiście również ich fizyczne położenie – w końcu chyba każdy przedsiębiorca ceni sobie pewność, że jego pracownicy nie urządzają sobie służbowymi samochodami rajdów poza godzinami pracy. Oczywistym było więc, że z czasem Microsoft zadba o to aby odpowiednie usługi lokalizacyjne stały się dostępne za pośrednictwem Azure, zaś w dniu wczorajszym doczekaliśmy się w końcu oficjalnej zapowiedzi nowego serwisu z tym właśnie powiązanego – Azure Location Based Services.

Logo firmy przed jedną z siedzib

Nowa usługa oferowana przez Microsoft umożliwić ma cały szereg działań powiązanych z bazowaniem na danych lokalizacyjnych. Oznacza to między innymi błyskawiczne określanie położenia aktywów, czy też możliwość planowania tras dla całej flotylli dostawczej. Oczywiście nie byłoby to możliwe bez nawiązania współpracy pomiędzy Microsoftem oraz innymi wyspecjalizowanymi firmami: TomTom oraz Esri. Pierwsza z nich odpowiada za dostarczenie niezbędnych danych lokalizacyjnych, podczas gdy domeną drugiej jest udostępnienie niezbędnych API. Nowy serwis znajduje się już w fazie zamkniętych testów, natomiast jego ogólnodostępna wersja ma zostać oddana do użytku w roku 2018, obsługując około 30 języków.

Niestety, nie wiadomo czy nowa usługa trafi do użytku również w Polsce, wydaje się to być jednak całkiem prawdopodobne – w końcu w naszym kraju wielu przedsiębiorców korzysta z platformy Azure. Prawdopodobnie przyjdzie nam na to jednak poczekać nieco dłużej niż do samej premiery nowego serwisu, gdyż potrzebna będzie przy tym synchronizacja odmiennego pakietu map.

Amadeusz Labuda
29 listopada 2017, 15:46
675
Odsłony
Amadeusz Labuda
29 listopada 2017, 15:46
675
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.