Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows Timeline w najbliższym wydaniu Inside...

Windows Timeline w najbliższym wydaniu Insider Preview

Windows Timeline to funkcja zaprezentowana po raz pierwszy na konferencji Microsoft Build 2017. Jako oś czasu ma ona umożliwiać szybki do tego, z czym wcześniej pracowaliśmy. Co istotne, z Windows Timeline można korzystać na wielu urządzeniach jednocześnie... przynajmniej w teorii, bowiem funkcja się jeszcze nie ukazała. Microsoft poinformował dziś jednak, że doda ją do najbliższej kompilacji Windows 10 Insider Preview.

Wielki nieobecny miał doczekać się implementacji jeszcze w Fall Creators Update. Do tego nie doszło, a Microsoft poinformował, że Timeline znajdzie się we wczesnych buildach już po wydaniu FCU. Tak też ma się stać. Dona Sarkar ogłosiła dzisiaj, że "Timeline trafi do Insiderów w następnej kompilacji. Zademonstrowaliśmy Timeline na Build w tym roku i stał się on mocno wyczekiwany przez Insiderów. Timeline jest zintegrowany bezpośrednio z Widokiem zadań i pozwala Wam przeskakiwać w czasie wstecz, by łatwo odnajdywać pliki, aplikacje i witryny, których szukaliście, jak gdybyście nigdy [tych sesji] nie opuścili. Nie możemy się doczekać, by usłyszeć, co Insiderzy sądzą, gdy zaczną używać Timeline".

Windows Timeline

Szefowa programu Insider dodała też, że w najbliższym czasie przeprowadzone będą badania opinii odnośnie do nowych funkcji, które zostaną udostępnione niewielkiej części Insiderów. Będą to więc testy na zasadzie A/B. Grupa kontrolna otrzyma nowe funkcje pierwsza, a staną się one szerzej dostępne później, ale - jak pisze Dona Sarkar - "niekoniecznie w następnej aktualizacji funkcjonalnej Windows 10". Niestety, nie wiadomo jeszcze, o jakich funkcjach mowa.

W tym samym wpisie możemy jeszcze przeczytać o funkcji Microsoft Sets, która ukaże się jednak nie w najbliższej kompilacji, a w najbliższych tygodniach. Dona tłumaczy, że nazwa Sets nie musi być ostateczna i może ulec jeszcze zmianie.

Krzysztof Sulikowski
28 listopada 2017, 23:22
1 175
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
28 listopada 2017, 23:22
1 175
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.