Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Edge stanie się domyślnym czytnikiem PDF w Wi...

Edge stanie się domyślnym czytnikiem PDF w Windows 10

W ostatniej aktualizacji Windows 10 Fall Creators Update sporo uwagi poświęcono wbudowanemu czytnikowi PDF. Autorski program staje się jeszcze bardziej funkcjonalny, co zawdzięczać można ostatnim aktualizacjom w ramach Redstone 4. Jakość czytnika podskoczyła najwyraźniej na tyle, że Microsoft postanowił udostępnić go na pierwszym planie, puszczając w odstawkę obecnie domyślną aplikację Czytnik.

Czytnik to samodzielna aplikacja Microsoftu służąca do przeglądania plików PDF, XPS i TIFF, której debiut przypadał jeszcze na erę Windows 8.1. Choć nadal można jej używać w Windows 10, Microsoft chce zrobić krok do przodu, zastępując Czytnik wbudowanym czytnikiem PDF w przeglądarce Edge. Aplikacja już wcześniej przestała być rozwijana w Windows 10 Mobile, a już za parę miesięcy podobny los czeka pulpitowy Windows 10.

"Microsoft odsyła aplikację Czytnik na emeryturę w tej i w kolejnych wersjach Windows 10. Aplikacji tej nie będzie można już używać po 15 lutego 2018 r. Jako czytnik PDF polecamy Microsoft Edge, dla XPS - Windows XPS Viewer, a dla plików TIFF - aplikację Zdjęcia" - ogłosiła firma.

Decyzja firmy wydaje się w pełni zrozumiała i uzasadniona. Dalsze rozwijanie Czytnika byłoby oczywiście wykonalne, niemniej jednak Microsoft sporo ostatnio zainwestował w Edge, szczególnie we wbudowany czytnik PDF. Oferuje on teraz całkiem sporo możliwości, takich jak choćby nanoszenie odręcznych notatek, rysunków i zaznaczeń. Odrębną, choć prawdopowodbnie najważniejszą kwestią jest jednak to, że czyniąc Edge domyślną aplikacją dla plików PDF w Windows 10, Microsoft wpłynie na popularność Edge i - co za tym idzie - wzrost jej udziałów. Następca Internet Explorera nigdy nie doczekał się bowiem tylu użytkowników.

Krzysztof Sulikowski
27 listopada 2017, 19:28
882
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
27 listopada 2017, 19:28
882
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.