Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Problemy z HDR w Xbox One X

Problemy z HDR w Xbox One X

Mimo że od wypuszczenia na rynek najpotężniejszej konsoli wszechczasów, czyli Xbox One X, minęło zaledwie kilka dni, jedno jest pewne – okazała się ona sprzedażowym hitem, znacząco przewyższając początkowe założenia Microsoftu. Jak jednak każdy nowy sprzęt, również i ona nie ustrzegła się przed niewielkimi problemami, które na szczęście rozwiązać mają kolejne aktualizacje systemowe. Doskonałym przykładem tego typu usterek, są te powiązane z odtwarzaniem filmów na nośnikach Blue-Ray.

Xbox One X

Jak wiadomo, jednym z najczęściej wykorzystywanych haseł marketingowych najnowszej konsoli Microsoftu była obsługa HDR. Niestety wygląda na to, że końcowy efekt jest daleki od ideału – podczas odtwarzania filmów balans HDR (czyli jasności poszczególnych elementów) ulega wypaczeniu. Niektórzy użytkownicy donoszą wręcz, że nie są w stanie przez to obejrzeć jakiegokolwiek wideo - obraz staje się nieczytelny. Co prawda problem można częściowo obejść, poprzez manipulację poziomem czerni, jednakże nie tego oczekiwaliśmy po wyczekiwanej konsoli. Na szczęście Microsoft zapowiedział, że prace nad naprawą problemów z HDR są już w toku (co potwierdził na portalu Twitter szef działu Xbox - Mike Ybarra), wobec czego stosowne aktualizacje powinny pojawić się już w najbliższych dniach.

Jak widać, Xbox One X tak jak wiele sprzętów klasy premium stworzonych przez Microsoft przechodzi swego rodzaju chorobę wieku dziecięcego, jak zwykło się określać w branży komputerowej usterki występujące krótko po premierze urządzenia i w gruncie rzeczy łatwe do naprawienia. Pozostaje tylko pytanie, czy problemów tego typu nie pojawi się w najbliższym czasie więcej? Wydaje się to mocno wątpliwe, bowiem niewiele produktów użytkownicy wzięli pod lupę tak ochoczo jak Xbox One.

Amadeusz Labuda
15 listopada 2017, 10:05
1 088
Odsłony
Amadeusz Labuda
15 listopada 2017, 10:05
1 088
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.