Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

HoloLens trafi do sprzedaży w Polsce już w gr...

HoloLens trafi do sprzedaży w Polsce już w grudniu!

Na trwającej konferencji Microsoft Future Decoded w Londynie padły dziś ważne zapowiedzi - ważne szczególnie z punktu widzenia polskich klientów. Firma ogłosiła, że w przyszłym miesiącu HoloLens stanie się ogólnodostępny na 29 nowych rynkach, wliczając w to Polskę. To ekspansja z prawdziwym impetem, bowiem do tej pory gogle mieszanej rzeczywistości były dostępne jedynie na 10 rynkach.

Do tej pory HoloLens dostępny był w USA, UK, Australii, Kanadzie, Chinach, Francji, Niemczech, Irlandii, Japonii i Nowej Zelandii. Lista nowych regionów jest niemal trzykrotnie dłuższa. 1 grudnia tego roku urządzenie trafi do Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, na Cypr, Maltę, Słowację i Węgry, do Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Grecji, Islandii, Włoch, Litwy, Lichtensteinu, Luksemburgu, Holandii, Norwegii, Polski, Portugalii, Rumunii, Słowenii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii i Turcji.

HoloLens w Polsce

Na konferencji poinformowano też o paru innych nowościach związanych z HoloLens. "Nasi klienci uwielbiają dotychczasowe funkcje Skype w HoloLens, jednakże zostaliśmy poproszeni o kilka poprawek. Z przyjemnością informuję, że w pierwszym kwartale przyszłego roku wprowadzimy dodatkowe holograficzne, zdalne instrukcje wbudowane w Microsoft Teams i Azure Active Directory. Nasi klienci będą mogli pracować bez przeszkód wewnątrz ich istniejącej infrastruktury IT" - zapowiedział Lorraine Bardeen, General Manager for HoloLens and Windows Experiences w Microsoft. Jak zwykle mowa też była o partnerach, którzy w interesujący sposób wykorzystują platformę Windows Mixed Reality. Część z nich już znamy - to Ford, thyssenkrupp i Stryker. Podkreślono też przydatność HoloLens wśród tzw. pracowników pierwszej linii (Firstline Workers) i pracowników, którzy nie siedzą przy biurku (czyli ok. 80% stanowisk). Przykłady zobaczymy w nowym klipie na YouTube:

Według informacji na stronie produktu w Sklepie Microsoft, HoloLens trafi do sprzedaży na 29 nowych rynkach już 1 grudnia tego roku. Niestety, nie podano jeszcze polskiej ceny, a próba przejścia na polską wersję strony przekierowuje do wersji brytyjskiej. Podana tam cena HoloLens Development Edition wynosi 2719 funtów (ok. 13165 zł).

Krzysztof Sulikowski
1 listopada 2017, 17:03
1 084
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
1 listopada 2017, 17:03
1 084
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.