Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft i Cray łączą siły w celu zwiększeni...

Microsoft i Cray łączą siły w celu zwiększenia możliwości Azure

Jedno z głównych źródeł dochodu Microsoftu, czyli platforma Azure, stale się rozrasta i poszerza swoje możliwości. Aby to umożliwić, gigant z Redmond chętnie nawiązuje współpracę z najistotniejszymi i najbardziej obiecującymi firmami zajmującymi się szeroko pojętymi technologiami IT. Jedną z nich jest Cray, jeden z największych na świecie producentów superkomputerów – maszyn o mocy tysiące razy większej, niż te dostępne dla zwykłego użytkownika. To już nie pierwszy raz, gdy firmy te mają ze sobą do czynienia, bowiem kilka lat temu (2008 rok) połączyły one siły by stworzyć tani (zaledwie 25-60 tysięcy dolarów) superkomputer, Cray CX1. Teraz zaś kooperacja skupić się ma na wprowadzeniu do Azure dużo większej mocy obliczeniowej.

Jeden z superkomputerów Cray

Już niebawem użytkownicy platformy chmurowej Microsoftu skorzystać będą mogli z niesamowitych możliwości oferowanych przez superkomputery Cray XC oraz Cray CS połączone z systemem składowania danych ClusterStor. Mają one funkcjonować w sieci Azure, integrując się przy tym z usługami maszyn wirtualnych, Azure Data Lake, Azure Machine Learning oraz platformą SI Microsoftu. Umożliwi to użytkownikom przeprowadzanie tak skomplikowanych czynności, jak chociażby opracowywanie analiz ogromnych ilości danych w czasie rzeczywistym, czy też przetwarzanie informacji przez złożone algorytmy SI.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy i w których dokładnie centrach danych pojawią się superkomputery Cray. Pewne jest natomiast to, że proces ich wdrażania do infrastruktury rozpocznie się początkowo jedynie w USA – do Europy oraz Azji mają trafić zgodnie z zapotrzebowaniem, co jasno sugeruje iż w regionach tych przewidywany jest dużo niższy popyt na tego typu rozwiązania.

Amadeusz Labuda
24 października 2017, 10:59
880
Odsłony
Amadeusz Labuda
24 października 2017, 10:59
880
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.