Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Klasyka na sterydach. Pierwsze tytuły Xbox 36...

Klasyka na sterydach. Pierwsze tytuły Xbox 360 podrasowane do 4K na Xbox One X

W zeszłym tygodniu Microsoft zapowiedział rozszerzenie dla Halo: The Master Chief Collection pod kątem Xbox One X, co oznacza m.in. możliwość gry w rozdzielczości 4K. Podczas gdy kolekcja doczeka się odświeżenia dopiero w przyszłym roku, posiadacze nowej konsoli już w dniu premiery będą mogli liczyć na rozszerzenia do kilku przebojów wydanych na Xbox 360. Jest to o tyle dobra wiadomość, że do tej pory mówiło się niemal wyłącznie o rozszerzeniach dla gier z podstawowego Xbox One, czyli de facto wydanych w ramach tej samej generacji.

Program wstecznej kompatybilności Xbox One nie tylko pozwala uruchamiać wybrane tytuły z poprzedniej generacji Xboksa (a niebawem też i z pierwszej), ale - jak się dziś okazuje - część z nich udoskonali pod kątem możliwości oferowanych przez Xbox One X. Wstępnie na 7 listopada gotowe będą rozszerzenia czterech takich tytułów:

Halo 3 (69 zł)

Halo 3

Trzecia część kultowej franczyzy koncentruje się na międzygwiezdnej wojnie ludzkości z XXVI wieku z gromadą obcych ras zwanych Covenant. Gracz wciela się w Master Chiefa, cybernetycznie udoskonalonego nadżołnierza, gdy ten walczy z rasami Covenant. Gra umożliwia kierowanie pojazdami i używanie broni. Zawiera też modyfikacje do rozgrywki względem poprzednich gier z serii, takie jak możliwość nagrania filmów z rozgrywki, udostępnianie plików oraz edytor map Forge – narzędzie, które umożliwia graczowi dokonanie modyfikacji w mapach do gry wieloosobowej.

Assassin's Creed (49,99 zł)

Assassin's Creed

Altair został przyjęty do sekty zabójców będąc jeszcze młodym chłopcem. Teraz jego zadaniem jest powstrzymanie najeźdźców z Europy, który przybyli na Bliski Wschód wraz z Trzecią Krucjatą. Twórcom Assassin's Creed przyświecał jeden cel - stworzyć tytuł łączący niesamowity rozmach z wyjątkowym artyzmem. Czerpiąc zarówno ze sztuki klasycznej, jak i z kinowych hitów pokroju "Królestwa Niebieskiego", stworzono cyfrową wersję Akki, Damaszku i Jerozolimy. Każde miasto to około 2 kilometry kwadratowe. Oprócz tak rzadko spotykanego w grach pietyzmu w wykonaniu otoczenia, pamiętano także o stworzeniu tętniącego życiem środowiska. Kupcy prześcigają się w oferowaniu swojego towaru, żebracy proszą o kawałek chleba, a mnisi w skupieniu przechadzają się po uliczkach. To prawdziwy tygiel kultur, języków i narodowości.

Fallout 3 (12,05 zł)

Fallout 3

Inżynierowie Vault-Tec pracowali bez wytchnienia nad interaktywną symulacją życia na Pustkowiach, którą można się cieszyć nie rezygnując z komfortu własnej Krypty. Fallout 3 zawiera rozległy świat, unikalny system walki, szokująco realistyczne efekty wizualne, tony wyborów do podjęcia przez gracza, oraz niesamowitą listę dynamicznych postaci niezależnych. Każda minuta jest walką o przetrwanie wśród niebezpieczeństw świata zewnętrznego: radiacja, supermutanci, oraz zmutowane i wrogie stworzenia to tylko część z nich. Produkt Vault-Tec®, Najlepsza symulacja Postnuklearnej Ameryki™.

TES: Oblivion (59,99 zł)

TES: Oblivion

Tamriel to miejsce, gdzie magia jest powszechnie stosowaną sztuką, zaś tętniące życiem miasta zaludniane są przez baśniowe rasy humanoidalnych stworzeń. Nad bezpieczeństwem tego niezwykłego miejsca od lat czuwają cesarze ze starożytnego rodu Septimów, którzy za sprawą magicznego amuletu chronią świat przed grożącym mu niebezpieczeństwem ze strony świata mroku, Oblivionu. Tylko oni mogą wykorzystać tkwiący w nim potencjał. Świat stopniowo pogrąża się w mroku.

Wszystkie wyżej wymienione produkcje są oczywiście kompatybilne z Xbox One, dlatego właściciele konsoli, o ile posiadają ich legalne kopie, mogą je pobrać za darmo ze Sklepu Xbox. Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że Microsoft przygotował nowy spot TV reklamujący swoją nową konsolę. Znajdziemy go w serwisie YouTube.

Krzysztof Sulikowski
23 października 2017, 20:20
1 178
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
23 października 2017, 20:20
1 178
OdsłonyKomentarze

Powinni w końcu scalić stary marketplace ze sklepem microsoft/windows.
Autor, 23 października 2017, 21:11

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.