Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Fluent Design System zawładnął Dziesiątką. Mi...

Fluent Design System zawładnął Dziesiątką. Microsoft wrzucił nowe wideo

Już w najbliższy wtorek długo wyczekiwana premiera Fall Creators Update. Jedną z największych nowości będzie Fluent Design System, czyli nowy "język designu" obejmujący interfejs systemu i aplikacji. Fluent zrobił na nas duże wrażenie już przy pierwszej prezentacji na Build 2017, niemniej jednak jego elementów nie może uświadczyć nawet znaczna część Insiderów. Microsoft do ostatniej chwili prowadzi testy A/B i, aby podsycić nasze oczekiwania, publikuje kolejną zajawkę wideo.

Sądząc po zawartości ostatnich kompilacji Redstone 4 (następcy FCU), Fluent nie zostanie ostatecznie zaimplementowany za jednym zamachem. Microsoft najwyraźniej chce aktualizować swój język interfejsu ustawicznie, podobnie jak robi to z samym systemem Windows 10. Wielu użytkowników Dziesiątki zna jednak Fluent tylko z prezentacji, bowiem nawet Insiderzy korzystający z RS4 nie mają 100% gwarancji, że nowy interfejs będzie udziałem ich zainstalowanych kopii. Tak czy inaczej swój publiczny debiut Fluent Design System zaliczyć ma za dwa dni. Nim to jednak nastąpi, możemy zobaczyć nowy klip wideo, prezentujący rodzący się trend w wyglądzie systemu i aplikacji.

Jak widzimy, Fluent ogarnia swoim zasięgiem całe multum aplikacji i elementów interfejsu, począwszy od Kalkulatora, Poczty i Muzyki Groove, kończąc na Story Remix, Moich kontaktach, Zdjęciach czy wreszcie menu Start. Wideo było też okazją do zaprezentowania paru trendów sprzętowych, takich jak wirtualna rzeczywistość w Windows Mixed Reality i pióro dotykowe Surface Pen.

Microsoft ma jeszcze inny sposób, by wprowadzić swoich klientów w nowy design - tym razem od strony deweloperskiej. Kilka dni temu do Sklepu Windows trafiła aplikacja XAML Controls Gallery, która demonstruje działanie praktycznie wszystkich kontrolek Fluent Design System i stanowi interaktywny dodatek do portalu Windows Dev Center, gdzie znajduje się niezbędna zawartość teoretyczna.

Krzysztof Sulikowski
15 października 2017, 21:21
1 885
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
15 października 2017, 21:21
1 885
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.