Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft rozwiązał problemy z BSOD w ostatni...

Microsoft rozwiązał problemy z BSOD w ostatniej aktualizacji Windows 10

Wydana w ostatni wtorek aktualizacja zbiorcza 15063.674 dla Creators Update oprócz blisko 25 poprawek i wielu aktualizacji bezpieczeństwa wniosła ze sobą własne problemy. Często powtarzający się scenariusz dotyczy niebieskiego ekranu śmierci (BSOD) z komunikatem błędu INACCESSIBLE BOOT DEVICE. Zgłaszano też, że w trakcie aktualizowania systemu zużycie zasobów dysku twardego wzrastało do 100%, przez co proces trwał ponad godzinę. Niektórzy pisali też, że proces instalacji zatrzymywał się na 22% lub 23%.

Microsoft ogłosił dziś, że problem z ostatnią aktualizacją został już rozwiązany. Innymi słowy plaga BSODów, która nawiedziła społeczność Windows 10, powinna zostać zatrzymana. Firma podała, że problem był związany z "problemami z publikacją", co wpłynęło na urządzenia zarządzane przez Windows Server Update Services (WSUS) oraz System Center Configuration Manager (SCCM). Mówiąc inaczej, aktualizacje zbiorcze dla Windows 10 w wersjach 1703 (KB4041676) i 1607 (KB4041691), a także dla Windows Server 2016 (KB4041691) wywołały problemy na niektórych urządzeniach. Warto też zauważyć, że dotyczy to jedynie klasycznego Windows Update, natomiast nie miało wpływu na Windows Update for Business.

INACCESSIBLE BOOT DEVICE

Sugestie, że problem związany jest z WSUS, a nie - jak niektórzy przypuszczali - z USB Type-C Connector System Software Interface (UCSI), okazały się słuszne. Microsoft opisał trzy przypadki błędów związanych z aktualizacją z 10 października. Wszystkie dotyczą urządzeń korzystających z WSUS/SCCM. Po pierwsze, aktualizacje mogły utknąć w pamięci podręcznej, tj. nie zostały do końca pobrane lub zainstalowane. Po drugie, urządzenia mogły znaleźć się w stanie oczekującym na restart. Po trzecie, po wykonaniu aktualizacji uruchomienie systemu mogło nie być możliwe lub ładował się jedynie ekran odzyskiwania.

Cóż, aktualizacje zostały naprawione stosunkowo szybko, bo w 3 dni po ich publikacji. Microsoft nie czekał ani na drugą turę comiesięcznych aktualizacji, ani też na listopadowy Patch Tuesday.

Krzysztof Sulikowski
13 października 2017, 19:32
1 748
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
13 października 2017, 19:32
1 748
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.