Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 Mobile Fall Creators Update - buil...

Windows 10 Mobile Fall Creators Update - build 15254.1 oficjalną wersją RTM

Gdy pojawiły się pierwsze kompilacje przedpremierowe Windows 10 Fall Creators Update, kompilacje mobilne zaczęły odróżniać się stosowaniem oznaczenia feature2. Miało to sugerować, że Windows 10 Mobile odłącza się niejako od linii rozwojowej dekstopowej Dziesiątki. Ostatecznie tak się nie stało - Mobilne Okienka nie dość, że przyjęły oficjalne oznaczenie Fall Creators Update, to wyłoniona została ich wersja RTM. Co ciekawe, nie jest to kompilacja, która od prawie miesiąca pretendowała do roli kandydata.

Windows 10 Mobile Fall Creators Update RTM

Wydany prawie miesiąc temu w Fast Ring build 15252 trafił do Slow Ring 23 września. Tak długi okres bez nowych kompilacji mógł być znakiem, że oto mamy wersję RTM, która przechodzi ostatnie szlify. Tak się jednak nie stało. Microsoft wypuścił właśnie zupełnie nową kompilację 15254.1, która trafiła jednocześnie do obu pierścieni aktualizacji (szybkiego i wolnego). Zwracamy ponadto uwagę na oznaczenie numeru kompilacji po kropce - to zwykle sugeruje, że mamy do czynienia z wersją RTM. Co jeszcze wiadomo o nowym buildzie?

Przytoczmy cały komunikat udostępniony przez Donę Sarkar: "Wypuściliśmy Windows 10 Insider Preview Build 15254.1 for Mobile dla Windows Insiderów w pierścieniach Fast i Slow. Kompilacja ta jest obecnym kandydatem dla wydania Windows 10 Fall Creators Update for Mobile. Build ten zawiera wszystkie te same poprawki z builda 15252 oraz ulepszenia z KB4041676". Należy tu wyjaśnić, że KB4041676 jest tożsamy z aktualizacją zbiorczą 15063.674, którą w ostatni wtorek otrzymał Creators Update.

Mimo wielu sygnałów o porzuceniu Windows 10 Mobile przez Microsoft staje się jasne, że firma nadal dba o rozwój systemu, choć oczywiście z dnia na dzień maleje liczba urządzeń, na których można go uruchomić. Warto też zauważyć, że dzisiejszy post Dony jest jednym z niewielu przypadków (o ile nie pierwszym), w którym Microsoft używa nazw "Windows 10 Mobile" i "Fall Creators Update" w jednym zdaniu. Cóż, od teraz to już oficjalne!

Krzysztof Sulikowski
12 października 2017, 05:01
1 839
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
12 października 2017, 05:01
1 839
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.