Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Magiczny Kwadrant Gartnera: SharePoint lidere...

Magiczny Kwadrant Gartnera: SharePoint liderem wśród Content Services Platforms

Content (treści/zawartość) to jeden z najważniejszych zasobów każdej organizacji, odzwierciedlający jej wiedzę i procesy. Sposoby tworzenia, zarządzania, współpracy i udostępniania treści przeszły drastyczną ewolucję od klasycznych systemów zarządzania treścią przedsiębiorstwa (ECM) do usług dynamicznych. Takim narzędziem jest SharePoint należący do pakietu Office 365. Został on właśnie oznaczony jako lider w Magicznym Kwadrancie Gartnera w kategorii Content Services Platforms, czyli platform usługowych zorientowanych na treści.

Jak twierdzi Gartner, "platformy usługowe zorientowane na treści są kolejnym poziomem w zarządzaniu contentem przedsiębiorstwa, odzwierciedlając przejście od samostanowiących systemów i repozytoriów w kierunku otwartych serwisów". W tej kategorii Gartner wyszczególnił tylko trzech liderów. Jednym z nich jest SharePoint, który ponadto cechuje się najwyższymi możliwościami wykonawczymi (ability to execute). Według danych udostępnionych przez Microsoft blisko 300 tysięcy organizacji posiada SharePoint i OneDrive w pakiecie Office 365, w tym 85% przedsiębiorstw z listy Fortune 500. Aktywni użytkownicy stanowią ponad 90% klientów, a rozmiary danych przechowywanych w SharePoint Online wzrosły w ciągu ostatniego roku o 250%.

SharePoint w Magicznym Kwadrancie Gartnera

W odróżnieniu od pozostałych komunikatów o produktach Microsoft w Magicznym Kwadrancie tym razem do sieci nie trafiły listy mocnych i słabych stron danej usługi. Dotarliśmy jednak do wyjaśnienia, które opublikował Gartner: "SharePoint jest mocno zintegrowany z Microsoft Office i Microsoft OneDrive dla Firm w ramach platformy produktywnej Office 365. Bezproblemowa integracja z nowo powstałymi aplikacjami Microsoftu opartymi na chmurze, takimi jak Teams, Flow i Microsoft Graph, oznacza bogatsze, zespołowe i zorientowane na wgląd produktywne scenariusze użytkowe. Microsoft jest dobrym wyborem dla klientów z głębokimi inwestycjami w produktywność i przetwarzanie biznesowe Microsoftu. Ten Magiczny Kwadrant zastępuje wycofany MQ Enterprise Content Management".

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o nagrodzonej platformie, zapraszamy do naszego niedawnego artykułu: SharePoint Online - wprowadzenie.

Krzysztof Sulikowski
11 października 2017, 17:28
1 144
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
11 października 2017, 17:28
1 144
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.