Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Panos Panay uważa plotki o uśmierceniu Surfac...

Panos Panay uważa plotki o uśmierceniu Surface za tabloidowe bzdury

Kilka dni temu pojawiły się niepotwierdzone informacje, jakoby linia Surface miała podzielić los Lumii i zostać uśmiercona przed rokiem 2019. Autorem prognoz byli m.in. jeden z wysoko postawionych menedżerów Lenovo. Microsoft rzadko odnosi się bezpośrednio do tego typu rewelacji, jednak tym razem głos zabrał sam Panos Panay, szef działu Microsoft Devices i jeden z głównych projektantów Surface.

Przypomnijmy - Steve Brazier (CEO Canalys, firmy analizującej rynek) oraz Giafranco Lanci (COO Lenovo) posunęli się do stwierdzenia, że linia urządzeń Surface wygaśnie jeszcze przed rokiem 2019. W ich opinii Satya Nadella jest osobą skupiającą się na oprogramowaniu i rozwiązaniach chmury, nie zaś na sprzęcie, i to właśnie on miałby wbić gwóźdź do trumny Surface. "Microsoft zarabia mnóstwo pieniędzy na chmurze, mnóstwo pieniędzy na Windows i Office, ale traci też mnóstwo pieniędzy na urządzeniach. Mówiąc szczerze, trudno zrozumieć, dlaczego nadal mieliby tracić pieniądze. Prowadzenie biznesu sprzętowego to dla nich trudne zadanie i muszą podchodzić ostrożnie do każdego szczegółu, jako że granica jest cienka" - tłumaczył Lanci.

Panos Panay

Okazuje się, że zwiastuny śmierci marki Surface są grubo przesadzone. Co na ten temat uważa Microsoft? Pomysł jest "bardzo daleki od prawdy" i to "tabloidowa plotka tygodnia" - skomentował Panay. Oczywiście nie można nie zauważyć spadającej sprzedaży urządzeń Surface, jednak Microsoft znany jest z tego, że liczy się nie tylko sprzedaż... zwłaszcza jeśli mówimy o tej marce. Microsoft wielokrotnie szczycił się tym, że kolejne urządzenia Surface definiowały nowe kategorie sprzętowe, a stosowane w nich rozwiązania szerokim echem odbijały się na całym rynku PC i tabletów. Ponadto nawet największe marketingowe porażki (jak np. Surface RT w 2013 r.) nie spowodowały, że firma z Redmond zaprzestała dalszych inwestycji w markę. "Nie było utraty pewności. Była prawdziwa wiara w to, jak możemy odmienić świat" - dodaje szef działu Microsoft Devices.

Powyższe zapewnienia wydają się uspokajać fanów Surface. Warto jednak przypomnieć słowa Joe Belfiorego z 2016 r., w których zapewniał, że mobilne doświadczenia Windows 10 pozostają kluczowe dla inicjatywy More Personal Computing. Wsparcie dla istniejących telefonów i wsparcie dla producentów OEM w postaci HP, Acer, Alcatel i VAIO okazały się w dużej mierze czysto teoretyczne. Przeszło rok później Belfiore zaktualizował swój status, który dowodzi, że polityka firmy względem W10M jest już diametralnie inna.

Krzysztof Sulikowski
10 października 2017, 17:56
925
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
10 października 2017, 17:56
925
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.