Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Do sieci wyciekł Windows 10 SDK 16299.15

Do sieci wyciekł Windows 10 SDK 16299.15

Do oficjalnej premiery Windows 10 Fall Creators pozostało dokładnie 10 dni. Według niektórych źródeł ostatnia kompilacja 16299.15 wydana dla Windows Insiderów jest wersją RTM (choć niektóre przesłanki temu przeczą), a Microsoft jest teraz pochłonięty przygotowywaniem ostatnich poprawek. Wielu kompilacjom Insider towarzyszyły korespondujące z nimi pakiety narzędzi deweloperskich (SDK), które pozwalają programistom wykorzystać najnowsze osiągnięcia w Windows 10 jeszcze przed oficjalną premierą aktualizacji. Wkrótce zostanie wydana finalna wersja SDK dla FCU, jednak już dziś można ją pobrać z nieoficjalnego źródła.

Do pakietu instalacyjnego dotarł znany z publikacji wielu przecieków użytkownik WalkingCat. Link do pobrania prowadzi do serwera Microsoft, niemniej jednak firma nie podała go do publicznej informacji i po raz pierwszy pojawił się na tablicy WalkingCata. Jeśli wierzyć raportom, SDK jest w pełni funkcjonalny i deweloperzy mogą go już wykorzystać do tworzenia lub zaktualizowania swoich aplikacji pod kątem Fall Creators Update. Microsoft prawdopodobnie oficjalnie udostępni pakiet w najbliższym czasie, dlatego ogólnie zalecamy poczekanie na oficjalną wersję.

 Fall Creators Update SDK

Co Fall Creators Update ma do zaoferowania programistom celującym w Windows 10? Przede wszystkim dostarcza wielu nowych API i udoskonaleń tych już istniejących. Najważniejsza jest prawdopodobnie możliwość sięgnięcia po Fluent Design, czyli nowego "języka interfejsu" Windows 10, który pozwoli znacząco poprawić wygląd aplikacji i nieco podrasować ich funkcjonalność.

Link do pobrania Windows SDK 16299.15 znajduje się w tweecie WalkingCata. Jako że jest to (jeszcze) nieoficjalne wydanie, instalujemy je na własną odpowiedzialność.

Krzysztof Sulikowski
7 października 2017, 21:25
1 628
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
7 października 2017, 21:25
1 628
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.