Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Azure Data Box, czyli lokalne przechowywanie ...

Azure Data Box, czyli lokalne przechowywanie plików przed transferem

Serwery platformy Azure są bez wątpienia jednym z najlepszych miejsc, gdzie przechowywać można swoje dane. Żeby je tam jednak umieścić, konieczne jest oczywiście odpowiednio sprawne łącze, z tym zaś mogą łączyć się spore problemy, istnieją bowiem rejony gdzie dostępu do Sieci po prostu nie ma. Z utrudnieniami tej natury borykają się zwłaszcza firmy, głównie te, które działają na obrzeżach cywilizacji generując przy tym ogromne ilości danych. Microsoft zdaje sobie z tego oczywiście sprawę, czego dowodem jest niedawna prezentacja jego nowego rozwiązania, noszącego nazwę Azure Data Box.

W gruncie rzeczy, Azure Data Box jest przenośnym, opancerzonym serwerem plików, mogącym poszczycić się ogromną pojemnością, wynoszącą aż 100 TB danych. Gabarytami, jak i samym wyglądem, przypomina z grubsza jednostkę centralną komputera stacjonarnego. Jego głównym zadaniem, jest pośredniczyć w wymianie danych pomiędzy urządzeniami wykorzystywanymi przez firmę a platformą Azure. Staje się to konieczne, gdy plików nie można wgrać bezpośrednio na serwer, z powodu na przykład braku dostępu do Internetu, zaś standardowe urządzenia nie oferują odpowiednio dużej przestrzeni magazynowej. Co istotne, obsługa Azure Data Box jest dosyć prosta, zaś same pliki chronione są 256-bitowym szyfrowaniem AWS, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo ich przechowywania.

Nowe rozwiązanie powinno przyjąć się wszędzie tam, gdzie zbierane są ogromne ilości danych bez możliwości szybkiego wrzucenia ich na serwer. Mało tego, nowe urządzenie może być cennym nabytkiem również dla przedsiębiorstw zbierających newralgiczne dane, jako rozwiązanie awaryjne.

Amadeusz Labuda
26 września 2017, 11:58
883
Odsłony
Amadeusz Labuda
26 września 2017, 11:58
883
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.