Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Lenovo, HP i inni szykują się do wdrożenia Wi...

Lenovo, HP i inni szykują się do wdrożenia Windows AutoPilot

Windows AutoPilot to zaprezentowany pod koniec czerwca zestaw narzędzi opartych na chmurze, których zadaniem jest uproszczenie wdrażania i zarządzania nowymi komputerami z Windows 10. Rozwiązanie kierowane jest przede wszystkim do firm posiadających wiele komputerów. Do tej pory AutoPilot wymagał wykorzystania urządzenia Surface. Już niebawem nie będzie to konieczne.

Dzięki rozwiązaniu Windows AutoPilot po zakupie nowych PC z Dziesiątką nie będzie już konieczna manualna konfiguracja komputerów przez zespół IT. W rzeczywistości administrator nie musi nawet dotknąć maszyny jednym palcem. Zamiast tego proces odbywa się automatycznie poprzez wgranie ID urządzenia wraz z różnymi opcjami konfiguracji za pośrednictwem Azure AD, Intune i nie tylko. Wystarczy, że użytkownicy zalogują się na nowym komputerze przy wykorzystaniu poświadczeń firmy, a Windows AutoPilot Deployment w pełni go skonfiguruje poprzez połączenie z AAD, usługami Intune, przekształcenie systemu w Windows 10 Enterprise, wdrożenie konfiguracji oraz instalację aplikacji typu Office 365. Pozwala to również instalować na urządzeniach aplikacje firmowe. AutoPilot zwalnia też administratorów z konieczności aktualizowania systemu - także to odbywa się automatycznie.

Na dzisiejszej konferencji Ignite 2017 Microsoft ogłosił, że już w styczniu 2018 r. partnerzy OEM w postaci Lenovo, HP, Panasonic, Toshiba i Fujitsu dołączą do Surface, oferując wsparcie dla Windows AutoPilot. Padła też kolejna ważna zapowiedź, tym razem związana z konfiguracją i blokadą urządzeń przeznaczonych do konkretnych zadań, takich jak zestawy z Windows 10 S for Firstline Workers i interaktywne kioski. Począwszy od aktualizacji Windows 10 Fall Creators Update, firmy będą mogły zarządzać takimi urządzeniami za pomocą ulepszonych narzędzi w Windows Assigned Access. W nadchodzących aktualizacjach zadebiutują dodatkowe funkcje blokady w kontekście pełnionych zadań, personalizacji i zabezpieczeń przed kradzieżą.

Krzysztof Sulikowski
25 września 2017, 19:48
1 087
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
25 września 2017, 19:48
1 087
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.