Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Jedno konto, 2000 urządzeń. Sklep Windows zno...

Jedno konto, 2000 urządzeń. Sklep Windows znosi ograniczenia

Gdy używamy więcej niż jednego urządzenia z Windows, zwykle na każdym chcemy korzystać z tego samego konta pocztowego i instalować te same aplikacje. Umożliwia to zalogowanie się na koncie Microsoft, które obsługuje niemal wszystkie usługi i aplikacje firmy, wliczając w to Sklep Windows. Ten jednak posiadał do tej pory pewien limit obsługiwanych urządzeń, jednak został on powiększony do kuriozalnych wręcz rozmiarów.

W 2013 r. Microsoft poinformował, że aplikacje na Windows 8/8.1 ze Sklepu Windows można instalować na maksymalnie 81 urządzeniach z tego samego konta Microsoft. Wraz z premierą Windows 10 liczba wspieranych urządzeń zmalała jednak do 10. Wygląda na to, że gigant z Redmond przestał już kurczowo trzymać się tej swoistej numerologii, bowiem od teraz limit urządzeń w Sklepie wynosi 2000 (i nie ma to bynajmniej związku z Windows 2000).

Sklep Windows 2000 urządzeń

Jak wynika z raportu WindowsCentral, część użytkowników Sklepu Windows zaobserwowała zmiany po uruchomieniu Sklepu, udając się do sekcji 'Moja biblioteka', gdzie widoczna jest lista pobranych aplikacji i gier. Dawniej, gdy użytkownik wykorzystał z daną aplikacją limit 10 urządzeń, był zmuszony usunąć jedną z instancji, by móc zainstalować ją na kolejnym urządzeniu. Obecnie zamiast '10/10' wyświetli się raczej '10/2000'. Dotyczy to wszystkich wspieranych urządzeń z dostępem do Sklepu, wliczając w to Xbox, PC z Windows, HoloLens i Windows Phone.

O ile 10 urządzeń z Windows to dla większości użytkowników w zupełności wystarczająca liczba, o tyle użytkownicy współdzielący swoje konto Microsoft np. z rodziną mogą na taki limit narzekać. Inną kwestią jest to, by - jeśli chodzi o dostęp do Sklepu Windows - swoich użytkowników w żaden sposób nie ograniczać, zmuszając choćby do zakładania kolejnych kont.

Krzysztof Sulikowski
11 września 2017, 14:12
1 652
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
11 września 2017, 14:12
1 652
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.