Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft wspomaga produktywność użytkowników...

Microsoft wspomaga produktywność użytkowników Mac

Microsoft wypuścił nową aplikację dla komputerów Mac. Jest to wysuwany panel, który pomoże użytkownikom Office 365 pracować wydajniej. My Workspace - bo tak nazywa się aplikacja projektu Microsoft Garage - zapewnia szybki i wygodny dostęp do aplikacji i funkcji pakietu Office 365. Jest to niejako całe centrum dowodzenia zorientowane na Office 365, z poziomu którego można szybko rozpocząć pracę z aplikacjami lub podejrzeć w czasie rzeczywistym zbliżające się wydarzenia.

Użytkownicy My Workspace zyskują wgląd w swoje nadchodzące wydarzenia w kalendarzu, mogą otwierać ostatnio używane i udostępnione im pliki czy uruchamiać aplikacje Office 365 z jednego launchera. Aplikacja oferuje też łatwy dostęp do ustawień konta Office 365. Warto przytoczyć historię tego projektu. Zespół stażystów z Vancouver Garage podjął wyzwanie poprawy jakości dnia pracy przy użyciu pakietu Office 365. Zespół poczynił więc najważniejszy krok przygotowawczy, rozmawiając z użytkownikami docelowymi. Po rozmowach z zapracowanymi osobami zespół opracował zestawienie najważniejszych funkcji, które pomagają utrzymać porządek przez cały dzień. Badani niemal jednogłośnie wskazywali, że brakuje im ujednoliconego podglądu dnia i dość często tracą ślad udostępnionych im plików. Tak narodził się My Workspace.

Idea panelu organizującego pracę z Office nie jest nowością. Być może niektórzy z naszych czytelników pamiętają archaiczny panel ze skrótami (Microsoft Office Shortcut Bar), który można było przypiąć na pulpicie w czasach Windows 95/98. My Workspace to jednak rozwiązanie skrojone całkowicie na miarę współczesności i - co ważne - w odpowiedzi na rzeczywiste potrzeby użytkowników. Warto dodać, że My Workspace jest pierwszym projektem Microsoft Garage dla systemu Mac oraz jedynym tego typu rozwiązaniem dla użytkowników Office 365 na tym systemie. Aplikację można pobrać bezpłatnie ze strony myworkspace.ms.

Krzysztof Sulikowski
7 września 2017, 17:57
1 049
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
7 września 2017, 17:57
1 049
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.