Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Gamescom 2017 - Xbox One X z perspektywy Mike...

Gamescom 2017 - Xbox One X z perspektywy Mike'a Ybarry

Sesja z Shannon Loftis i Aaronem Greenbergiem już za nami. Teraz przechodzimy do tematu Forza Motorsport 7. Na wstępie oglądamy (jednak nie po raz pierwszy) trailer gry, w której gaz do dechy przyciśniemy w druzgocącej jakości 4K na Xbox One X i PC. Na scenie zasiadł Bill Giese z Turn 10 Studios. Jak wiemy, Forza jest wielką franczyzą na konsole, aczkolwiek dziś mamy też wieści dla użytkowników PC. Jak mówi Bill, Forza Motorsport 7 jest "pierwszą Forzą zbudowaną od podstaw dla PC". Nie jest to zwykła ścigałka - "Mamy 700 samochodów, dynamiczną pogodę, dynamiczne niebo, więc za każdym razem, gdy wjeżdżasz na tor, jest inaczej".

Gamescom 2017 Xbox

Oczywiście jakość 4K w nowej Forzy stanie się też udziałem PC. Komputery z odpowiednią mocą mogą też liczyć na odblokowany licznik FPS. Forza - jak mówi Bill Giese - ma miesięcznie 5 milionów aktywnych graczy. Już niebawem cała ta społeczność spotka się w międzyplatformowym trybie wieloosobowym na PC i konsolach. Gra będzie znakomicie zoptymalizowana. Bill wyjawił, że w swoim biurze gra na Surface Pro 4 i zyskuje współczynnik 60 fps. O tym, jak realistyczna i dynamiczna będzie nowa odsłona serii, świadczyć może fakt, że jej deweloperzy nie ślęczą całymi dniami i nocami w biurach, lecz idą w teren, by dosłownie rejestrować pojazdy na torze. Tak było w przypadku nowego Porsche 911 GT2 RS, który nagrywano w RPA i Dubaju, gdzie kamery wręcz się topiły z gorąca. Forza Motorsport 7 będzie oferować specjalne wsparcie dla ponad 40 modeli kierownic, jednak nie ma przeciwwskazań, by gaz do dechy wcisnąć na każdym innym kompatybilnym zestawie. Tytuł w edycjach Deluxe i Standard zadebiutuje 3 października, zaś wersja Ultimate - 4 dni wcześniej, 29 września.

Gamescom 2017 Xbox

Kolejnym zaproszonym gościem jest dobrze nam znany Mike Ybarra, CVP z grupy Xbox Platform Engineering. Prowadzący zadaje mu dość interesujące pytanie - gdy mamy już Xbox One lub Xbox One S, jak wyglądać będzie przesiadka na Xbox One X? Mike mówi, że wszystkie ustawienia z Xboksa One można z łatwością przenieść do Xbox One X. Służy do tego specjalnie przygotowane doświadczenie transferu. Za jego pomocą można też pobrać aktualizacje naszych gier do 4K jeszcze przed premierą konsoli, by były one dostępne od razu po pierwszym uruchomieniu egzemplarza Xbox One X.

Gamescom 2017 Xbox

Przy przesiadce na nową konsolę nie będzie też wymagane manualne przenoszenie ani ponowne pobieranie gier. Jeśli korzystamy z dysku zewnętrznego, wystarczy przepiąć go do nowej konsoli i... gotowe. Wszystkie tytuły są gotowe do zagrania. Mike mówi też o aktualizacji dla całej linii Xbox One, która obecnie znajduje się w fazie przedpremierowej. Kluczowa jest tu szybkość (konsola Microsoftu nigdy nie działała tak szybko) i możliwości odkrywania, także za pośrednictwem platformy Mixer. Na ekranie głównym można przypinać osoby, gry, streamy i nie tylko, a także otrzymywać aktualizacje subskrybowanych tematów. W pasku kart znajdziemy też całkiem odświeżoną zakładkę społecznościową.

Gamescom 2017 Xbox

Ybarra zaprezentował też tryb jasny (Light Mode), który interfejs Xboksa uczyni wizualnie podobnym do Windows 10, przez co przypadnie do gustu wielu użytkownikom.

Krzysztof Sulikowski
20 sierpnia 2017, 22:36
850
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
20 sierpnia 2017, 22:36
850
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.