Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Sierpniowa aktualizacja OneNote dla Windows 1...

Sierpniowa aktualizacja OneNote dla Windows 10

Dziś, po niemal sześciu tygodniach, pojawiła się kolejna aktualizacja OneNote UWP. Spodziewano się jej sporo wcześniej, jednak jak określił to William Devereux (Lead Product Manager), wyszła na czas. Aktualizacja ta sygnowana jest numerem 17.8471.5772 i jak to zwykle bywa, wprowadza do OneNote kilka przydatnych nowości.

Najnowsza wersja OneNote

 • Sierpniowa aktualizacja OneNote UWP dla Windows 10Tekst na Matematykę. Możliwe będzie teraz wpisanie za pomocą klawiatury równania, po czym rozwiązanie go bądź zapisanie w formie graficznej. Wystarczy wpisać pożądane działanie, zaznaczyć je lassem po czym wybrać odpowiednią opcję z menu Rysowanie.


 • Inteligentne Wyszukiwanie. Można będzie teraz sprawdzić definicje, artykuły wikipedi oraz najczęstsze wyszukiwania dotyczące zaznaczonego hasła bez opuszczania OneNote. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy w pożądaną frazę, po czym z wyświetlonego menu wybrać Inteligentne Wyszukiwanie


 • Sierpniowa aktualizacja OneNote UWP dla Windows 10Wstawianie obrazków z Sieci. Udostępniono teraz możliwość bezpiecznego wstawiania obrazków z Sieci za pomocą Bing’s Image Search bez wychodzenia z OneNote. Wystarczy teraz wybrać z zakładki Wstawianie opcję opisaną jako Obrazki, po czym na liście zaznaczyć Obrazy Online. Następnie w okienku które się pojawi należy wpisać słowo kluczowe oraz zwybrać odpowiadającą nam grafikę.


 • Sierpniowa aktualizacja OneNote UWP dla Windows 10Tabele wszelkich kształtów i rozmiarów . Tworzenie dopasowanych tabel stało się teraz jeszcze łatwiejsze. Możemy teraz niemal dowolnie je rozciągać, określając w ten sposób ilość komórek w pionie i poziomie.


 • Więcej kolorów podkreśleń. Czasami jeden kolor nie wystarczy, by podkreślić wszelkie ważne informacje. Właśnie dlatego najnowsza wersja OneNote udostępnia kilka nowych kolorów, jak chociażby niebieski, zielony i czerwony.


 • Zbliżanie i oddalanie. W zakładce Widok pojawiła się nową opcja, Szerokość Strony. Wybierając ją zyskujemy możliwość rozszerzenia widoku na wszystkie notatki na stronie, ponowne jej kliknięcie zaś cofnie zmianę widoku.

Microsoft podkreśla, że główną różnicą pomiędzy OneNote dla Windows 10 oraz OneNote 2016 jest fakt, że to ta pierwsza wersja regularnie otrzymuje aktualizacje. Wydawać by się mogło, że jest to po prostu uboższa wersja aplikacji dostępnej w pakiecie Office, jednak w tym tempie ma to szanse niebawem się zmienić.

Amadeusz Labuda
17 sierpnia 2017, 12:25
1 501
Odsłony
Amadeusz Labuda
17 sierpnia 2017, 12:25
1 501
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

 • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
 • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
 • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
 • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
 • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.