Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Koniec Xbox Live Indie Games coraz bliżej

Koniec Xbox Live Indie Games coraz bliżej

Konsola Xbox 360 ma już najlepsze lata za sobą, podobnie jak większość inicjatyw z nią powiązanych. Już za miesiąc kolejna z nich, Xbox Live Indie Games, po niemal 11 latach działania zostanie wygaszona. Nic zresztą dziwnego, w końcu Microsoft zajmuje się teraz nowszą generacją swoich urządzeń dla graczy. Czym jednak dokładniej był dokładnie zamykany właśnie program?

Koniec Xbox Live Indie Games coraz bliżej

Xbox Live Indie Games po raz pierwszy zadebiutowało na Xbox 360 pod koniec 2006 roku. Jego zadanie było proste – umożliwić niezależnym deweloperom publikację gier niezależnych na konsoli Microsoftu. Zasadniczo można stwierdzić, że jego rolę przejął obecnie program ID@Xbox, dedykowany oczywiście rodzinie urządzeń Xbox One. Wracając jednak do jego prekursora, należy jasno stwierdzić, iż rozpromował on wiele popularnych produkcji, jak chociażby platformówkę Super Meat Boy. Wiele z tytułów które objął swoim zasięgiem zostało nawet włączonych do programu wstecznej kompatybilności, dzięki czemu nie odejdą z biegiem czasu w zapomnienie. Istotną informacją dla osób posiadających jeszcze Xbox 360 jest fakt, że po zamknięciu Xbox Live Indie Games nadal możliwa będzie gra w tytuły nim objęte, jednak pobieranie ich nie będzie już możliwe. Co prawda nie zostało to oficjalnie obwieszczone, jednak łatwo wywnioskować to z treści obwieszczenia.

Jak widać, ewolucji ulega nie tylko sprzęt z którego korzystamy, lecz również inicjatywy z nim powiązane. Prawdopodobnie za kilka lub kilkanaście lat sytuacja ta się powtórzy, zaś wygaszanym programem stanie się ID@Xbox. Na chwile obecną zainteresowanym pozostaje jedynie pobrać swoje ulubione gry, by mieć pewność, że w najbliższym czasie nie znikną z listy pozycji możliwych do pobrania gier.

Amadeusz Labuda
11 sierpnia 2017, 11:31
1 096
Odsłony
Amadeusz Labuda
11 sierpnia 2017, 11:31
1 096
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.