Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Kolejna z atrakcji Disneya wykorzystywać będz...

Kolejna z atrakcji Disneya wykorzystywać będzie sensor Kinect

Technologia manipulująca ty, co postrzegają nasze zmysły stale się rozwija. Mimo iż wydawać by się mogło, że badania w tej dziedzinie skupiły się ostatnimi czasy wyłącznie na goglach rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej, wcale tak nie jest. Dobrym tego przykładem są ostatnie działania Disneya, którego specjaliści starają się wykrzesać pełnię potencjału z wydawałoby się nieco przestarzałego rozwiązania, jakim jest Kinect.

Niewątpliwą zaletą tego podejścia jest fakt, że jest ono po prostu wygodnie. Korzystając z sensora Kinect nie musimy zakładać na siebie jakiegokolwiek oprzyrządowania, które praktycznie zawsze i niezależnie od modelu generuje pewien dyskomfort. Sam pomysł Disneya, figurujący pod nazwą Magic Bench, jest stosunkowo prosty – w specjalnie przygotowanym pokoju znajduje się ławka oraz lustro, na którym wyświetlany jest obraz rzeczywisty wzbogacony o nałożone animacje. Zważywszy na to, że warunki oświetleniowe są niemal idealne, zaś zastosowany sensor głębi jest dokładniejszy niż w przypadku gogli VR/AR, całość wypada po prostu naturalniej. Oczywiście technologia tego typu nie daje możliwości porównywalnych do tych oferowanych przez najnowsze urządzenia, jak chociażby HoloLens, jednakże jeśli chodzi o jakość wypada o niebo lepiej. Wystarczy przyjrzeć się płynności i trafności animacji w przestrzeni, by to zrozumieć. W przypadku technologii opracowywanej obecnie przez Disneya nie mogło zabraknąć również przestrzennego dźwięku, jednakże jest on statyczny (poza obszarem ławki traci swoje właściwości). Co ciekawe, twórcy pokusili się nawet o dodanie układu haptycznego, dzięki któremu użytkownicy mają być w stanie doświadczyć kompletniejszego wachlarza bodźców.

Zważywszy na łatwość implementacji opisywanego rozwiązania, można spodziewać się, że lista atrakcji w parkach Disneya niebawem ulegnie powiększeniu o kolejną pozycję. Całkiem możliwe również, że technologia tego typu zawita również z biegiem czasu w naszym codziennym życiu, chociażby pod postacią animowanego asystenta pojawiającego się na naszym lustrze.

Amadeusz Labuda
9 sierpnia 2017, 09:48
1 283
Odsłony
Amadeusz Labuda
9 sierpnia 2017, 09:48
1 283
OdsłonyKomentarze

"Przestarzałego"?
Autor, 9 sierpnia 2017, 21:10
W zestawieniu z technologiami rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości jest to rozwiązanie, jak sam to opisałem, "nieco przestarzałe". Od momentu premiery pierwszej wersji Kinecta minęło już niemal 7 lat, jeśli pamięć mnie nie zawodzi, co w branży tego typu przekłada się na ogromną ilość czasu.
Amadeusz Labuda, 10 sierpnia 2017, 08:23

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.