Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Problemy z OneDrive w Windows 10 S

Problemy z OneDrive w Windows 10 S

Ostatnia odsłona popularnej Dziesiątki, sygnowana oznaczeniem S i skierowana do sektora edukacyjnego ukazała się już kilka miesięcy temu. Nie zmienia to faktu, że powiązane z nią problemy i utrudnienia wciąż wydają się pojawiać niczym grzyby po deszczu. Ostatnim z nich okazują się być komplikacje związane z klientem OneDrive – gdy usuniemy go ręcznie, nie będziemy już w stanie zainstalować go z powrotem.

OneDrive i Windows 10 niezbyt za sobą przepadają

Jak wiadomo, najbardziej rzucającą się w oczy cechą Windows 10 S jest możliwość instalacji tylko ściśle określonych programów ze Sklepu Windows, co w założeniu sprawić ma, że system ten będzie jeszcze bezpieczniejszy (nawet kosztem funkcjonalności). W celu obejścia tego problemu edukacyjna wersja Dziesiątki trafia w ręce odbiorców z już preinstalowanymi aplikacjami Microsoftu - w tym OneDrive, którego w normalny sposób na tym systemie po prostu zainstalować się nie da. W efekcie po odinstalowaniu klienta OneDrive, jedyną opcją by go przywrócić jest całkowity reset systemu do ustawień fabrycznych.

Co prawda problem ten nie jest zbyt wielki, w końcu niewiele osób odinstaluje aplikacje wiedząc, że będą z niej korzystać, niemniej warto zdawać sobie sprawę z jego istnienia. W innym przypadku popełnić można błąd, który doprowadzi w efekcie do konieczności ponownego postawienia systemu (z poziomu przywracania), a więc w rezultacie do utraty czasu i energii. Czy warto pozostawać na tak niedopracowanym systemie? To zależy już od samego użytkownika oraz jego potrzeb – trudno nie nazwać Windows 10 S ograniczonym, jednak sprawia to jednocześnie, iż staje się on prostszym w obsłudze.

Amadeusz Labuda
1 sierpnia 2017, 11:31
1 556
Odsłony
Amadeusz Labuda
1 sierpnia 2017, 11:31
1 556
OdsłonyKomentarze

problem ten będzie dotyczyć również wszystkich sterowników niedostępnych w win update
zakius, 1 sierpnia 2017, 12:53
Najgorzej będzie w przypadku posiadaczy sprzętu niestandardowego, typowych urządzeń marki no-name. Zawsze pozostaje jednak upgrade do wersji Pro.
Amadeusz Labuda, 1 sierpnia 2017, 13:08
po co w ogóle zawracać sobie głowę tym czymś? Chyba, że ktoś lubi ograniczenia
Alfrid, 3 sierpnia 2017, 09:59
Wbrew pozorom ten system ma swoją dobrą stronę. Zakładając że idąc w ślad za Ameryką zaczniemy posyłać dzieciaki do szkoły z laptopami, ograniczenia tego systemu wydają się dobrą opcją. Po pierwsze dziecko nie zainstaluje raczej żadnych "lewych" programów, podobnie jak i gier (chyba że nie zadbamy o odpowiednie opcje w Sklepie Windows).
Amadeusz Labuda, 3 sierpnia 2017, 12:37

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.