Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Creators Update od teraz w pełni dostępny dla...

Creators Update od teraz w pełni dostępny dla wszystkich w Windows 10

Microsoft powoli przygotowuje się do wydania Fall Creators Update, tymczasem spora część użytkowników Windows 10 wciąż pozostaje przy... Anniversary Update. Microsoft pozbył się jednak wszelkich ograniczeń związanych z dystrybucją pośredniej aktualizacji i ogłosił, że Creators Update jest już dostępny dla wszystkich kompatybilnych urządzeń z Windows 10. Jeśli do tej pory aktualizacja do Was nie dotarła, koniecznie sprawdźcie Windows Update!

Podobnie jak Anniversary Update zeszłego lata, Creators Update jest udostępniany falami. Jak tłumaczył Microsoft, pierwsza fala miała przypaść w udziale nowszym urządzeniom, zwłaszcza tym, które testowane były wspólnie z partnerami OEM. Wydanie miało zostać szerzej rozpowszechnione na dodatkowe urządzenia w oparciu o feedback otrzymany w fazie początkowej. Najwyraźniej pierwsze fazy dobiegły już końca, bowiem Microsoft ogłosił, że Creators Update "przechodzi z docelowej oferty do pełnej, globalnej dostępności dla wszystkich zgodnych urządzeń z Windows 10 za pośrednictwem Windows Update".

Creators Update

Microsoft zachęca ponadto firmy i przedsiębiorstwa do wykonania aktualizacji: "klienci komercyjni mogą czuć się pewnie, wdrażając te wydanie na szeroką skalę wewnątrz swoich organizacji". Jest to jednak związane raczej z bezpieczeństwem niż widmem wygaszenia wsparcia. Najbliższe takie działanie przewidziano na 10 października tego roku, kiedy to wsparcie utraci wersja 1511, zwana też aktualizacją listopadową. Aktualizacja rocznicowa będzie nadal wspierana, niemniej jednak nowsze wydania zawierają więcej funkcji bezpieczeństwa i innych nowości, przydatnych zarówno dla firm, jak i użytkowników domowych. Wszystko na temat zawartości aktualizacji przeczytacie w naszym Wielkim teście Windows 10 Creators Update.

Najbliższa i zarazem ostatnia w tym roku duża aktualizacja Windows 10 to zapowiedziany na wrzesień tego roku Fall Creators Update. Podobnie jak w przypadku poprzednich wydań, także i tu przewiduje się podejście falowe. Jako pierwsi wersję RTM otrzymają oczywiście Insiderzy. Pierwsze aktualizacje dla użytkowników wydań stabilnych nadejdą prawdopodobnie dopiero w październiku.

Krzysztof Sulikowski
28 lipca 2017, 13:16
1 854
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
28 lipca 2017, 13:16
1 854
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.