Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Insiderzy mogą już przeskoczyć Fall Creators ...

Insiderzy mogą już przeskoczyć Fall Creators Update i iść dalej

Microsoft coraz bardziej zbliża się do wydania Fall Creators Update i z tego względu testowanie nowych kompilacji zostało pozbawione większych wrażeń. W rzeczywistości wszystkie nowości funkcjonalne zostały już do aktualizacji włączone, więc Microsoft zostawił sobie aż trzy miesiące na ostatnie szlify. To na tyle długo, by najbardziej zaangażowanym Insiderom zaproponować coś zupełnie nowego.

Zbliżająca się duża aktualizacja to oczywiście tylko jeden z wielu kamieni milowych w rozwoju Windows 10. Zgodnie z zapowiedzią każdego roku pojawiać się mają dwie główne aktualizacje, dodatkowo uzupełniane dwiema aktualizacjami zbiorczymi każdego miesiąca. Najważniejsze, co można było zrobić w Fall Creators Update, zostało już zrobione. Podczas gdy Microsoft wraz z częścią Insiderów będzie wyszukiwał rzeczy do poprawy i dopracowywał szczegóły, pozostali otrzymają możliwość przeskoczenia do następnego wydania Windows już teraz. Opcja powinna być widoczna w Ustawieniach, w sekcji Windows Insider Program (Niejawny program testów systemu Windows), oznaczona jako Skip ahead to the next Windows release.

Skip ahead

Po wybraniu takiej opcji Insiderzy z Fast Ring przeskakują do nowej gałęzi, która prawdopodobnie przybierze nazwę RS4. Nie wiadomo, jak szybko pojawią się pierwsze kompilacje, ale pewne jest, że będą powiązane z aktualizacją przewidzianą na wiosnę przyszłego roku (Spring Update). Przeskoczenie do następnej wersji spowoduje też odblokowanie aktualizacji programów, takich jak Zdjęcia, Muzyka Groove czy Mapy. Jak wiadomo, testowanie ich najnowszych wersji zostało na krótko wstrzymane w programie Insider. Trzeba też pamiętać, że po wybraniu opcji Skip ahead to the next Windows release powrót do "zwykłego" Fast Ring w RS3 będzie wymagał ponownej instalacji systemu.

Przeskoczenie do gałęzi RS4 jeszcze przed oficjalną premierą Fall Creators Update pozwoli Insiderom znów poczuć się jak w Fast Ring. Aktualizacja stała się bowiem na tyle stabilna, że feedback można ograniczyć, a zagorzałych wielbicieli programu Insider przenieść na poligon doświadczalny RS4, gdzie na pewno nie będą się nudzić.

Krzysztof Sulikowski
26 lipca 2017, 12:02
2 191
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
26 lipca 2017, 12:02
2 191
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.