Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Snapdragon 845 będzie napędzać nową generację...

Snapdragon 845 będzie napędzać nową generację ARM-ów z Windows 10?

Qualcomm i Microsoft nie wypuścili jeszcze na rynek konsumencki pierwszych urządzeń z pełnym Windows 10 na układach ARM, tymczasem producent słynnych Snapdragonów już zaczął prace nad kolejną generacją procesorów. W dokumencie, który został opublikowany (i szybko usunięty), Qualcomm wymienia niektóre komponenty i procesory należące do firmy. W dokumencie związanym ze sprawą przeciwko Apple uwzględniono większość istniejących układów Snapdragon, jednak szczególną uwagę przykuwa Snapdragon 845 (SD845). Poza tym na liście widnieją takie modele, jak 440, 652 czy 653.

Dotąd wiadomo było, że pierwsze urządzenia, tzw. Always Connected PC, zadebiutują na Snapdragonie 835. Ten jednak musi doczekać się następcy. Oczywiście, na temat 845 nie ma jeszcze wielu informacji, jednak coś już wiadomo. Układ ma zawierać po cztery rdzenie Cortex A75 i Cortex A53. Snapdragon 845 prawdopodobnie nie zostanie wydany przed 2018 rokiem, choć jego dokładniejszą specyfikację i wyniki testów być może poznamy jeszcze w tym roku. Póki co skupmy się raczej na Snapdragonie 835, który ma stanowić podstawę dla nowej kategorii "zawsze połączonych" mobilnych PC-tów z niskim poborem energii. To jednak pierwsza generacja. Nie ma wątpliwości, że producenci OEM sięgną po 845, by w swoje maszyny tchnąć jeszcze więcej mocy, niezbędnej do wydajnej emulacji x86.

Snapdragon 845 - Always Connected PC

Snapdragon 845 może okazać się jeszcze bardziej interesujący, gdy Qualcomm dopracuje specyfikację zorientowaną na pulpitowy Windows 10. Dziś mamy już wprawdzie prototypy urządzeń nowej kategorii, jednak nie jest do końca pewne, czy pierwsza generacja Always Connected PCs osiągnie satysfakcjonującą wydajność, dzięki której będzie mogła konkurować z rozwiązaniami Intela. Wejście na rynek nowego SoC może też rozstrzygnąć ważną kwestię, która stoi dziś pod znakiem zapytania, a mianowicie, czy Microsoft zerwie ostatecznie ze swojego systemu etykietkę "Mobile" i wprowadzi pełny Windows 10 na smartfony, czy raczej powstaną jedynie urządzenia zbliżone do PC. Tego być może dowiemy się w kolejnych miesiącach.

Krzysztof Sulikowski
24 lipca 2017, 14:41
1 318
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
24 lipca 2017, 14:41
1 318
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.