Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Analitycy nie wróżą Xbox One X wielkiego sukc...

Analitycy nie wróżą Xbox One X wielkiego sukcesu

Xbox One X wejdzie na rynek już za kilka miesięcy, tymczasem nie kończą się spekulacje, czy premiera okaże się strzałem w dziesiątkę, czy raczej niewypałem. Jednym z największych i najgłośniejszych sceptyków jest cytowany już przez nas wcześniej Michael Pachter, który podejrzewa, że cena 500 dolarów może stanowić dla konsumentów zbyt wysoką barierę.

"Xbox One X kosztuje tyle samo, co Xbox One S i PS4 Slim razem wzięte" - stwierdził analityk - "Więc jeśli nie masz jeszcze żadnej konsoli Xbox, dlaczego miałbyś kupować One X zamiast One S, a dodatkowo wziąć PS4? Po prostu tego nie rozumiem. Nie sądzę, że za tą cenę jest to jakaś przysługa. Wiem, że chcą sprzedać 4K, ale bądźmy szczerzy - prawdopodobnie mniej niż 10% amerykańskich gospodarstw domowych ma 4KTV, a to i tak mniej, niż w innych krajach rozwiniętych. Kto więc na to czeka? W przyszłym roku lub być może nawet w końcówce 2017 będzie to już blisko 20% amerykańskich gospodarstw domowych, a 10% w przypadku reszty świata. Do końca 2018 roku będzie to z kolei prawdopodobnie odpowiednio 35% i 20%, a do roku 2019 - 50% i 30%. Więc tak, [Xbox One X] to w przyszłości będzie dobry zakup, ale... jeśli miałbym w kieszeni te 500 dolarów i miałbym wybierać między Xbox One X a 4KTV, kupiłem telewizor 4K. Więc [Microsoft] kieruje swoją ofertę do ludzi, którzy mają 1100 dolarów, ponieważ muszą dokupić telewizor. To jest ten sam problem, z którym boryka się Oculus. Naprawdę myślę, że Xbox One X sobie nie poradzi".

Pachter wskazał na ważną kwestię, jaką jest brak warunków, by z nowej konsoli wyciągnąć wszystkie jej możliwości, tym niemniej w swojej analizie nie wziął pod uwagę jednego. Chociaż Xbox One X będzie sprzedawany za wyższą cenę niż Xbox One S, w rzeczywistości jest to ta sama cena, w jakiej debiutowała oryginalna wersja Xbox One (w pakiecie z czujnikiem Kinect). W obronie nadchodzącej konsoli stają też ci, którzy wykazują, że cena jest porównywana z komputerem gamingowym o podobnych parametrach. Niejednokrotnie za cenę konsoli można kupić sam tylko napęd Blu-ray HDR 4K lub kartę graficzną. Na koniec warto jeszcze dodać, że inwestycja w dodatkowy ekran nie jest koniecznością, bowiem we wszystkie tytuły można będzie grać np. w rozdzielczości Full HD, do czego nie jest potrzebny telewizor 4K.

Sukces najpotężniejszej konsoli w historii stoi pod znakiem zapytania. Jak będzie, o tym zdecydują klienci. Oczywiście odpowiedź na pytanie, czy nowy Xbox One X jest wart swojej ceny, może być tylko subiektywna. W naszym artykule rozważamy najważniejsze "za" i "przeciw", by każdy mógł wyrobić sobie własne zdanie.

Krzysztof Sulikowski
24 lipca 2017, 13:16
1 016
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
24 lipca 2017, 13:16
1 016
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.