Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

AdDuplex: Creators Update dotarł na 50% PC z ...

AdDuplex: Creators Update dotarł na 50% PC z Windows 10

AdDuplex przedstawił właśnie garść comiesięcznych statystyk, które zarejestrował w 24-godzinnym wycinku czasu z dnia 18 lipca. Dowiemy się z nich, jak obecnie wygląda rozkład sił wewnątrz ekosystemu Windows 10 (i jak się on zmienił w ciągu ostatniego miesiąca), na urządzeniach których producentów Creators Update ma najwięcej instalacji oraz jak to wygląda w samej tylko linii Surface. Na koniec przytoczymy jeszcze inne zestawienie związane z Surface, dotyczące udziałów poszczególnych urządzeń tej marki.

Zaczynamy od Windows 10 i jego poszczególnych wersji. Według zebranych wczoraj danych ostatnia publiczna aktualizacja - Creators Update - osiągnęła już udział rzędu 50,1%. To ważny kamień milowy, zwłaszcza że jeszcze w zeszłym miesiącu udział CU wynosił 35,7%. Z drugiej strony to wciąż nienajlepszy wynik, przynajmniej z punktu widzenia tempa adaptacji. AdDuplex przypomina bowiem, że Anniversary Update po upływie takiego samego okresu (3 miesiące) znajdował się już na 3/4 PC z Windows 10. Udział rocznicowej aktualizacji w ostatnim miesiącu zmalał, spadając z 58,3% do 46,0%.

Zobaczmy teraz, jak wygląda adaptacja Creators Update na PC różnych producentów. Udział aktualizacji jest w większości przypadków bliski ogólnej średniej, wynoszącej nieco ponad 50%. Najlepiej wypada MSI (65%), co AdDuplex tłumaczy bogatą ofertą gamingowych PC, a więc i bardziej zaawansowanym gronem użytkowników. Stosunkowo niewiele zaktualizowanych maszyn posiadają z kolei Sony i Toshiba (ok. 40%). Warto też zwrócić uwagę, że w poniższym zestawieniu dość przeciętnie wypadł Microsoft.

W samym ekosystemie Surface najwięcej instalacji Creators Update znajduje się (cóż za zaskoczenie!) na najnowszych urządzeniach, czyli Surface Book, Surface Laptop i Surface Pro. Drugi co do popularności model - Surface Pro 3 - po odjęciu manualnych instalacji Insider Preview odnotował zaledwie 18% instalacji CU. Jest to związane najprawdopodobniej z tajemniczymi problemami z kompatybilnością. Z tego powodu Microsoft miałby unikać wypuszczenia automatycznej aktualizacji dla wszystkich egzemplarzy SP3.

Na koniec prezentujemy rozkład sił w linii Surface. Niemal cała ćwiartka tego tortu przypada w udziale Surface Pro 3. Choć mający już swoje trzy lata tablet zdążył zostać przyćmiony przez swoich następców, jego udział nieco wzrósł (z 22,6% w czerwcu do 24% w lipcu). Spadł przy tym udział najpopularniejszego Surface'a - Pro 4 (z 43,7% do 40,8%). W ogólnym zestawieniu podskoczyły słupki ostatnim debiutantom - Surface Laptop (0,6%) oraz Surface Pro (2,4%). Oba urządzenia zyskały po 0,2 pkt proc.

Krzysztof Sulikowski
19 lipca 2017, 19:39
1 258
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
19 lipca 2017, 19:39
1 258
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.