Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Xbox One X i Xbox One S pobierają różne zasob...

Xbox One X i Xbox One S pobierają różne zasoby dla tej samej gry

Minęło już kilka tygodni od ogłoszenia premiery najnowszej konsoli Microsoftu na targach E3 - Xbox One X, gdzie przedstawiono wiele szczegółów dotyczących nowego urządzenia, jednakże pozostają jeszcze informacje, które Microsoft zachował dla siebie. Jedną z nich jest to, że konsole Xbox One i Xbox One S pobierają inne zasoby tej samej gry niżeli Xbox One X.

Najnowsza konsola Microsoftu jest pierwszą, która obsługuje natywne 4k, podczas gdy poprzednie jej wersje musiały używać skalowania, aby dopasować rozdzielczość do telewizorów o rozdzielczości wspomnianej. Jak informuje Microsoft, oznacza to, że niezależnie od telewizora, który wykorzystywany jest do gry, zasoby 4k zostaną pobrane dla Xbox One X (jeżeli są dostępne), a standardowe zasoby 1080p zostaną pobrane do konsoli Xbox One S. Co więcej, ta druga konsola wykorzystuje HDR, którego nie ma w pierwszej edycji Xbox One, jednakże nie ma to wpływu na rozmiar pobieranych zasobów. Przedstawiciel Microsoftu poinformował także, że firma daje programistom narzędzia, dzięki którym pobieranie jest wydajniejsze na Xbox One X i jego poprzednikach. W ramach gotowości na Xbox One X udostępniliśmy funkcję, która zapewni deweloperom dużą elastyczność związaną z tym, co zostanie zainstalowane na konsolach użytkowników. Oprócz konkretnych zasobów 4k deweloperzy mają również opcje dotyczące konkretnych zasobów językowych, które w zależności od tytułu, mogą drastycznie ograniczyć zajmowaną przestrzeń przez pliki instalacyjne. Ta zdolność inteligentnego instalowania najlepszych zasobów dla każdej konsoli i języka jest dostępna dla wszystkich urządzeń Xbox One, i to twórca gry określa dokładną implementację.

Różnica w pobieranych zasobach między konsolami Xbox

Microsoft obiecał udzielić więcej informacji dotyczących tych możliwości w ciągu kilku miesięcy. Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze, jak sytuacja wygląda w przypadku komputerów PC, tzn. czy te pobierają zasoby 4k w przypadku, gdy rozdzielczość ta nie jest obsługiwania natywnie.

Damian Lisak
27 czerwca 2017, 11:08
991
Odsłony
Damian Lisak
27 czerwca 2017, 11:08
991
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.