Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Tworzenie kopii zapasowej z plików historii p...

Tworzenie kopii zapasowej z plików historii powraca!

Wraz z pojawianiem się kolejnych kompilacji Windows 10 Insider Preview, w ręce Insiderów oddawane są coraz to nowsze technologie i rozwiązania. Często zdarza się tak, że w celu dodania nowej funkcji do systemu stara musi z niego zniknąć. Sporadycznie wynikają z tego powodu tymczasowe przerwy w dostępie zarówno do pierwowzoru, jak i następcy. Dzieje się tak, gdyż prace nad dodaniem tych bardziej rozbudowanych elementów prowadzone są etapowo. Jeszcze na początku czerwca wydawało się, że taki sam model rozwoju obejmie tworzenie kopii zapasowej z plików historii, jednakże powróciło ono w niezmiennej formie w jednej z ostatnich kompilacji.

Niejasnym jest, dlaczego Microsoft postanowił tymczasowo wyłączyć opisywaną funkcję, zaś sprawa robi się coraz bardziej podejrzana w miarę jej analizowania. Gdyby chociaż najmniejszy jej składnik uległ modyfikacji, można by było zrozumieć całą sytuację, jednakże tworzenie kopii zapasowej tego typu nie zmieniło się zupełnie. Warto przy okazji wspomnieć, że sprawdzony informator, WalkingCat, doszukał się w międzyczasie w plikach systemu okna pop-up obwieszczającego, że tworzenie nowych kopii zapasowych z historii plików nie jest już wspierane. Wygląda to trochę tak, jak gdyby Microsoft rozmyślił się w połowie drogi, wracając do znanego, sprawdzonego rozwiązania zamiast eksperymentować z nowościami.

Tworzenie kopii zapasowej z plików historii

Istnieje oczywiście możliwość, że prace nad nową formą kopii zapasowych nie zostały odwołane, lecz jedynie wstrzymane. Wydaje się również całkiem prawdopodobne, że Microsoft chce poczekać jeszcze z demonstracją tej funkcji do Fall Creators Update, by jeszcze bardziej zachęcić użytkowników do skorzystania z nadchodzącej wielkiej aktualizacji. Na chwilę obecną wszystko pozostanie jednak po staremu - narzędzie do tworzenia kopii zapasowych z historii plików funkcjonuje tak jak kiedyś.

Amadeusz Labuda
26 czerwca 2017, 11:49
1 328
Odsłony
Amadeusz Labuda
26 czerwca 2017, 11:49
1 328
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.