Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft Stream, następca Office 365 Video

Microsoft Stream, następca Office 365 Video

Microsoft, jak każda szanująca zarówno siebie, jak i swoich użytkowników firma, dba o dalszy rozwój oferowanych przez siebie produktów. W przypadku pakietu Office mamy do czynienia nie tylko z usprawnieniami istniejących już elementów składowych, lecz również z dodawaniem całkowicie nowych funkcji i aplikacji. Jedną nich jest zaprezentowany po raz pierwszy w zeszłym roku Microsoft Stream, będący sukcesorem Office 365 Video. Początkowo udostępniony w wersji Preview, doczekał się niedawno swej pełnoprawnej wersji, która dostępna jest dla użytkowników Office 365 Enterprise.

Co jednak wyróżnia z tłumu Microsoft Stream? Otóż projektowany był on z myślą o aspekcie najważniejszym dla firm - bezpieczeństwie. Wskutek tego już nawet samych opcji odpowiedzialnych za przydzielenie konkretnych użytkowników i ich uprawnień jest bez liku. Co ważne, odbyło się to bezstratnie dla dodatkowych opcji oferowanych przez program, ba, znalazło się nawet miejsce dla kilku przydatnych i dosyć nowatorskich funkcji. Najważniejszą z nich jest przekonwertowanie głosu znajdującego się w wideo na wyszukiwalny tekst. Dzięki temu po wpisaniu odpowiedniej frazy w polu wyszukiwania zostaniemy przeniesieni do odpowiedniego fragmentu nagrania. Przydatna może się również okazać opcja wykrywania twarzy. Dzięki niej możemy szybko przeskoczyć do fragmentu, w którym na filmie widoczna jest określona osoba. Mało tego, aby usprawnić ten proces, pod samym materiałem znajdują się odpowiednie kontrolki. Dodatkowo przydatny może się okazać swoisty spis treści zawierający transkrypcje wyciągnięte z całego oglądanego materiału.

Grafika promująca Microsoft Stream

Mimo iż Microsoft Stream nie jest programem zaliczającym się do klasycznych must-have, zapewne w wielu firmach (zwłaszcza powiązanych z obróbką wideo) okaże się przydatny. Ponadto jego zaimplementowanie do pakietu Office z pewnością podbije jego wartość z perspektywy potencjalnego kupca. Jakkolwiek by nie było, najważniejszym jest fakt, iż gigant z Redmond nie zaprzestaje prac nad swoim sztandarowym rozwiązaniem, nadal je ulepszając.

Amadeusz Labuda
21 czerwca 2017, 13:35
893
Odsłony
Amadeusz Labuda
21 czerwca 2017, 13:35
893
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.