Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Rozwój rozszerzonej rzeczywistości Microsoftu...

Rozwój rozszerzonej rzeczywistości Microsoftu? Owszem, jednak tylko na PC

Jedną z technologii, z którą wiązane są obecnie największe oczekiwania, jest rzeczywistość rozszerzona i wirtualna. Często reklamowana jest ona jako „przenosząca doznania na zupełnie nowy poziom”, wobec czego nie ma się co dziwić, że zainteresowani są nią zwłaszcza gracze. Niestety, urządzenia z niej korzystające są nadal w fazie rozwojowej, w skutek czego ciężko mówić tu o prawdziwej rewolucji, przynajmniej na dzień dzisiejszy. Po szumnych zapowiedziach najnowszej konsoli Microsoftu, czyli Project Scorpio, wiele osób uznało za pewnik, że już w momencie jego premiery zaprezentowany zostanie dedykowany mu headset VR/AR. Jak się jednak okazuje, były to płonne nadzieje, gdyż zainteresowanym przyjdzie poczekać na odpowiednie gogle przynajmniej do początku 2018 roku.

Kilka dni temu jeden z zagranicznych portali gamingowych, Polygon, przeprowadził wywiad z Alexem Kipmanem, czyli pracownikiem Microsoftu będącym jednym z pionierów rozszerzonej rzeczywistości. Z rozmowy tej wynika, iż cały obecny wysiłek giganta z Redmond dotyczący wspomnianej technologii koncentruje się obecnie na PC, nie zaś na konsoli. Ponadto, pomiędzy wierszami wyczytać można, że jego gogle VR przeznaczone dla Project Scorpio będą bezprzewodowe. Oznaczałoby to niesamowity skok ergonomii, bowiem podczas korzystania z dostępnych obecnie rozwiązań, bez trudu zaplątać można się w okablowanie biegnące do właściwego urządzenia (konsoli PS4/komputera).

HoloLens, czyli najbardziej zaawansowane gogle Microsoftu

Sporo osób zapewne odczuje rozczarowanie, wynikające z wydłużonego oczekiwania na VR/AR od Microsoftu, jednak ma to również swoje dobre strony. Dzięki temu, gogle te zostaną jeszcze bardziej dopracowane, by naprawdę zrewolucjonizować zarówno rynek, jak i samą technologię z której będą korzystać.

Amadeusz Labuda
8 czerwca 2017, 10:18
858
Odsłony
Amadeusz Labuda
8 czerwca 2017, 10:18
858
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.