Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Koniec kopii zapasowych Windowsa jakie znamy?...

Koniec kopii zapasowych Windowsa jakie znamy?

Wprowadzenie aktualizacji systemowych niesie ze sobą zwykle dwa elementy: nową zawartość oraz poprawki dla wcześniej występujących błędów i problemów. Łatwo jest jednak zapomnieć, że czasem usuwają bądź zastępują nowymi odmianami, istniejące już wcześniej funkcje. Zwykle dotyczy to tych już przestarzałych, bądź cieszących się znikomą popularnością, jednakże tym razem Microsoft zaskakuje. Wygląda bowiem na to, że niedługo pożegnamy się z całkiem przydatną opcją, jaką jest utworzenie kopii zapasowej z historii plików.

Kilka dni temu miejsce miała dosyć bezprecedensowa sytuacja. Otóż członkom programu Windows Insider Preview przypadkowo udostępniony został nowy build, oznaczony numerem 16212. Pomijając już sam fakt, iż powodował on liczne problemy, ukazywał również nadchodzące, dosyć enigmatyczne zmiany. Jedną z nich jest brak narzędzia, służącego do wykonania Kopii zapasowej z historii plików. Teoretycznie można by dojść do wniosku, że wynika to po prostu z uznania go za zbędny dodatek w testach wewnętrznych, koniec końców build ten nie miał bowiem wyjść w tej formie poza Microsoft. Okazuje się jednak, jak donosi sprawdzony informator WalkingCat, że w systemie figuruje informacja określająca opisywaną funkcję jako już niewspieraną. Wygląda na to, że wraz z wprowadzeniem Fall Creators Update, możliwe będzie jedynie skorzystanie z przywrócenia wcześniej wykonanej kopii.

Kopia zapasowa z historii plików w obecnej wersji Windows 10

Nie oznacza to oczywiście, że gigant z Redmond zamierza uśmiercić całą tę funkcjonalność, bardziej prawdopodobne jest bowiem zastąpienie jej przez jakiś bardziej zaawansowany mechanizm. Jak miałby on jednak wyglądać i działać, nie wiadomo. Na jakiekolwiek dokładniejsze informacje należy jeszcze nieco poczekać.

Amadeusz Labuda
5 czerwca 2017, 15:25
1 467
Odsłony
Amadeusz Labuda
5 czerwca 2017, 15:25
1 467
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.